Swond

přesná kulička

Hezký den.. Rád bych se dověděl, jak se vyrábí přesná kulička – například kuličky do ložisek.. Jaký je průmyslový postup?
Doplňuji:
Slyšel jsem také postup o vstřikování přesného množství materiálu do vzduchoprázdna.. Vstříknutím přesné váhy vzniknou logicky stejně velké kuličky.. Co mi kdo poví k tomuto argumentu?

Nejlepší odpověď
hem

Kuličky se vyrábí z krátkých kousků drátu, jimž jsou zploštěny konce směrem ke středu. Kulička je pak umístěna mezi dva železné disky, z nichž se jeden točí a druhý je statický. Tím se obrobí středový prstenec. Kulička se tepelně upraví a olapuje několik hodin v abrazivu a je hotovo.

Zdroj: www.abbottball­.com/about-abbott/today/ma­nufacturing.php