zvedavka

Přepočet jednotek. Kolik gramů je 150 mililitrů?

Nevím jak najít přepočet váhových a objemových jednotek.

Nejlepší odpověď
Chico

Ano opravdu to záleží na hustotě daný látky, ale třeba pro vodu to je zaokrouhleně 1kg=1l.
takže 150 mililitrů vody má zhruba 150g

Další odpovědi
Retko

Jednotka hustoty je kilogram na metr krychlový. A definice kilogramu zkracene – „Kilogram byl zvolen tak, aby odpovídal hmotnosti 1 litru vody“. Voda ma hustotu 1000. Cili v 1 metru krychlovem se vejde 1000 litru (kilogramu) vody.

Tady nejaky priklady latek:

# borové dřevo – 500 kg/m3
# hliník – 2 700 kg/m3
# ocel – 7 850 kg/m3
# zlato – 19 300 kg/m3
# iridium – 22 650 kg/m3, prvek s největší známou hustotou

Tak po uvaze se zde musim opravit. Prepocet je takovyto. Vemte si ze v bance 10cm krychlove je 1 litr vody. To same je 1 kg, jelikoz hustota je 1000 (v 1 metru krychlovem je 1000 litru vody).

Litr je objemova jednotka, cili at reknete litr cehokoliv, je to vzdycky mnozstvi neceho v bance 10×10×10cm. Ale co to bude ukazovat na vahach zalezi na hustote. Cili kdyz nalijete do banky 1litr oceli, ktere ma 7850 hustotu, bude to na vahach ukazovat 7,850kg.

A obracene. Uvaha. Latky s vetsi hustotou je mene nez latky s vetsi hustotou, jestli chcete mit stejnou hmotnost na vahach. Cili napriklad voda vam naplni celou vanu, ale iridium vam zaplni hrnek, avsak vaha bude stejna. Bude to stejne tezke pro vas, kdyz si to vemete do ruky treba.

Asi je to dost laicky, a obcas smesne popsane, ale tento prepocet je pro hodne lidi tezky na uvahu. Tak snad je to jasnejsi.

Pája

JEžiš promiň. to záleží na hustotě nebo nějak tak. radši si počkej na ostatní odpovědi:D Promiň