autacek

Přelepujete si někdo na notebooku kameru? A pokud ano, děláte to stejně i na mobilu?

Nejlepší odpověď
anonym

Nedělám to ale rozumím speciálně pak uživatelům windows že to dělají. Ten systém je snadno zranitelný, vir který pronikne do pc získává hned přímý přístup k hardwaru včetně kamery, může nenápadně pořizovat záběry, využívat je následně k vydírání, tyhle útoky tu už byly … nicméně na androidu to smysl nemá, tak je tohle riziko výrazně nižší, aplikacím povolujete přístup ke kameře a bez oprávnění nemohou obraz kamery získat nijak, není to zdaleka tak snadné jako na windows, podobně u počítače s linuxem bych se zbytečným přelepováním kamer nezdržoval, tento systém je na výrazně lépe zabezpečené úrovni, prakticky není terčem útoků obecně a toto zneužití tam prakticky nehrozí.

Další odpovědi
Roman71

Na laptopu s Windows 10 jsem kameru po pár týdnech přelepil poznámkovým lepíkem. U telefonu s Androidem není potřeba to dělat. Stačí aplikaci odebrat oprávnění (nebo nepovolovat) používat kameru a o zbytek se postará systém sám. U stolního počítače připojuji kameru pouze případě, že ji budu používat, jinak zůstává odpojena od USB konektoru.
Vše odpovídá úrovni bezpečnosti daného operačního systému a nutno dodat, že Windows je na tom potenciálně nejhůř, protože převážná většina uživatelů vykonává vše pod účtem správce. Vždy je proto lepší mít na počítači jeden účet pro administraci a druhý čistě uživatelský se striktně nastavenými pravidly.

Mc Merkurion

… na noťasu ano, u mobilu ne (někdy amíky poslechnu: https://www.re­flex.cz/clanek/zpra­vy/74782/sef-fbi-o-webkamerach-vsichni-by-si-meli-tu-svou-ihned-prelepit.html ) …