Void

Předtančení na maturiťáku naboso?

Čau,

narazil jsem na jedno videjko: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=wkPAVq9MABw , kde jsou očividně všichni z nastupující třídy (hlavně i kluci) při vystoupení bosí. Není to úplně první podobný video, na který jsem narazil. To má nějakej smysl? Nebo proč tam choděj bez bot a hlavně bez ponožek?

Díky!

Odpovědi
ivzez

Naboso → v botách bez ponožek
Bos → bez bot i bez ponožek

Ohledně důvodu se zeptejte účinkujících, choreografa apod.
Možná, že to bude vědět i ton, kdo video na YT umístil.

Hlada

Není to nic nového. My jsme také před mnoha lety tancovali bosí, protože to bylo praktické a nic to nestálo. Tancovat v teniskách nám přišlo nevhodné, kupovat stejné boty na jedno vystoupení drahé. Taneční boty kloužou a skákání na podpadcích by holky nezvládly, takže jsme nakonec byli všichni bosí.

Klaproth

Zřejmě to má být snaha o originalitu.

Dochy

Ivzez: Myslím, že to rozdělení naboso-bos nemáš dobře. Záleží na kontextu. Je v botách naboso – pak ano, v botách, ale bez ponožek. A to je podle mně jediný případ kdy je naboso a přitom v botách 😉 . Řídí naboso – bez bot. Běhá naboso – bez bot.

Třeba: http://rungo.id­nes.cz/behani-naboso-00n-/chuze.aspx?c=A131101­_152606_behani_fro

Honzik.ab

A co je na tom? Někdy je to mnohem praktičtější a člověk je obratnější. Myslím, že to nikomu nevadí. Ta podlaha zase tak studená není, akorát potom má člověk ty nohy trochu špinavý. :D