ƊƖȤȤƳ ƳƬ

Před tím, než si vezmu rychlou půjčku, měl bych něco vědět?

Pokud někdo má zkušenosti nebo něco ví tak mi to prosím napište. Nějaké kritické informace např. jaké jsou u ní úroky

Nejlepší odpověď
anonym

Samozřejmě. Opět apel na kritické posouzení svého postavení na finančním trhu. Mohu si to dovolit? Jsem připraven na případné finanční překážky a nenadálé náklady?

Dále prověření zdroje půjčky. Je zdroj důvěryhodný (recenze, pečlivé nastudování informací, podmínek, odpovědnost)?

Nezbytnost přečtení smlouvy (celé), ptát se, ptát se. Zvážit i na konci, zda půjčka ne nezbytná. Znalost svých možností.

Finančí gramotnost – tohle je kapka v moři.

Další odpovědi
ivzez

Ano, měl byste znát úrok + RPSN a seznámit se
se Všeobecnými obchodními podmínkami poskytovatele.

led

Ano, či ju dokážete v termíne splatiť.

nyjono

Jen doplním Instituteura.
Zjisti si serioznost poencionálního poskytovatete a promysli důkladně, na jak dlouhou dobu a kolikse půjčku brát.
Co se stane, když nebudeš moci z jakéhokoli důvodu splácet.
Může přijít nemoc, úraz, nehoda, ztráta zaměstnání, potažmo příjmu atd.
Proto preferuju sekundární příjem a nespoléhat se pouze na jediný zdroj.

Hlada

Velice pečlivě prostudovat podmínky, zvlášť to, co bude následovat, když se dlužník zpozdí se splátkou.
Zjednodušeně: Pro takovou půjčku neexistuje žádný rozumný důvod. Každá banka nabízí nepřeberné množství půjček s velmi výhodnými podmínkami, v krajním případě kontokorent.

Hufnágl

Měl bys vědět to, že když si půjčíš 20 tisíc, vrátíš 40 a možná více. Přečti si něco o lichvě.

Tom72

Pokud jste v situaci, že potřebujete rychlý úvěr, využijte jednoho z certifikovaných poskytovatelů nabízející první půjčku zdarma, jejich přehled neletněte zde: https://www.fin­test.cz/pujcka-zdarma/. Většinou se jedná o půjčku se splatností do 30 dní a jednoduše splatíte pouze takovou částku kterou si půjčíte. Samozřejmě půjčku zdarma od každého z těchto poskytovatelů můžete využít jen jednou a získat tak několik půjček po sobě zdarma. Důležité je mít jen jeden aktivní úvěr, tak aby při nové žádosti úvěrová společnost nezjistila (v registru závazků) že již jeden úvěr máte.

Zdroj: https://www.fin­test.cz/pujcka-zdarma/