mumi

Přechodné bydliště

Dobrý den, podnikám a bydlím se svým přítelem v podnájmu a trvalé bydliště mám u své matky (ve stejném městě), je třeba to nahlásit na živnostenském úřadě? Na přechodné bydliště se mě nikde neptali, ale napadlo mě, že když budu třeba nemocná a přijde kontrola do trvalého bydliště a já tam nebudu, tak přijdu o nemocenskou ne? nebo jak to prosím je? Děkuji

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Přechodná bydliště byla zrušena, prostě nejsou.
U podnikání máš místo výkonu podnikání, u dokora si nahlásíš adresu kde se zdržuješ a na poště si nahlásíš taky adresu kam adresovat zásilky. Na MÚ si nahlásíš doručovací adresu, kterou používají statní orgány pro doručování písemností (soudy apod.).