FikeCZ

Právnické zastoupení za obviněného?

Zdravím , před několika měsící mi sebrali ŘP z důvodu těžké dopravní nehody .. Již ale doba skončila a bude nejspíš soud aby se mi ŘP vratil ..Moje otazka zní, lze na soud poslat pouze pravnickou osobu?Resp může mě právník zastoupit abych tam nemusel chodit? Defakto jde asi možna jenom o formalitu , ano opravdu nikde neřidil , vracíme ŘP … Jen by mě zajímalo jestli zde musím jít a nebo jde plné zastoupení.Díky

Nejlepší odpověď
cochee

Potřebné máš viz „Zdroj:“. Uvádíš málo informací, tak si z toho vyber, co je tvůj případ, včetně možnosti, že eventuálně budeš muset za lékařem a psychologem na posouzení (čti to celé). Důležité je, že to neřeší soud, ale odbor dopravněsprávních činností příslušného obecního úřadu obce s rozšířenou působností. A ještě poznámka: právnická osoba není to, co si ty myslíš, že je; to sousloví má docela odlišný význam…

Zdroj: http://www.pra­ha.eu/jnp/cz/po­trebuji_resit/zi­votni_situace/do­pravnespravni_cin­nosti/registr_ri­dicu/registr_ri­dicu-postup_pri_za­dosti_o_vrace­ni_ridicskeho_1­.html