jitulka61

Zjistila jsem malou prasklinku v el. troubě. Co s tím, jde to opravit?

Doplňuji:
malá prasklina na dně trouby…a prosím seriozní odpovědi…

Nejlepší odpověď
gecco

Prasklinu čeho??? – skla, plechu, spirály, knoflíku? A kde??
Doplňuji:
Seriózní odpovědi…
No – to se taky musíš umět zeptat – popsat problém…
😉
Potřebuješ něco, co po vulkanizaci může přijít do styku s potravinami, odolá teplotě (aspoň 250–300°C) a je trvale pružné (plech teplem pracuje).
http://www.pat­tex.cz/cs/pro­dukty/tmely/te­pelne-odolny-tmel.html

Další odpovědi
pusinka50

Napadá mě jedině nějaké nehořlavé lepidlo. Na netu jsem našla toto přímo do kamen a do 1100 st.C:

http://www.rehak-online.cz/zele­zarstvi-z/eshop/25-1-prislusenstvi-ke-kamnum/117-2-samot-tmely-lepidla-barvy/5/156-lepidlo-nehorlave-17ml
Doplňuji:
Těmi těsnícími šňůrami myslí zřejmě azbestové šňůry, které se kolem vnitřního obvodu kamen lepí jako izolace od dýmu a kouře, takže vlastně jsou u zdroje ohně.

anonym

Svůj dotaz zadávej formou otázky,jako třeba :Jde to opravit?
Poté napiš svůj požadavek…
a né jak to píšeš jak Jitulka

mosoj

Z nerezu tedy není, tak z čeho, je to smaltované. Základní nedostatek v položené otázce.
Osobně bych to nechal být , praskne to tam znovu a ničemu to nevadí. Pokud chceš, tak použij vodní sklo nebo něco podobného co píše pusika50. Žádná krása to nebude.
Azbestové šňůry se již dávno nepoužívají !!!

pusinka50

gecco: ctím tvůj názor:-)) jitulka píše o malé prasklince, ne, že je tam díra. Dalo by se to podle mě lepit a lepit i kdyby lepidlo po nějaké době zas trochu popraskalo.
Faktem ale je, že by bylo lepší na netu najít opraváře a poradit se přímo s ním, jeden dva telefonické hovory nebo poslat meil za to stojí:-)

pusinka50

mosoji, ve starých kamnech jsou ještě azbestové šňůry, v těch mých na chalupě aspoň ano. Nemůžeš předpokládat, že má každý peníze na super nová kamna.

mosoj

Já snad tvrdím, že nejsou ? Já píši že se již dávno nesmí používat.

mosoj

Navíc azbest se již nesmí používat pěkně dlouho. Používají se stejné šňůry ale bezazbestové. Jak starý máš ten sporák?

pusinka50

Sporák (kamna) je ještě po babičce, tak skoro 30 let. Šňůry jsem dávala nové před 3 lety. Vypadají jako „špinavě žluté-okrové“ lano. To je snad azbest, ne? Že se azbest nesmí používat, to nevím

pusinka50

no možná to není azbest, ale jak se to dá poznat? Přinesl mi to známý, tak ani nevím, kdy šňůra byla koupena.

jitulka61

..tak seriozní odpovědi jsem se nedočkala. Různá lepidla…a nakonec pattex, který se nesmí dát na plech, který koroduje…a nevím, že by trouba byla z nerezu…

gecco

Chceš snad říct, že ti trouba rezne???
😉
Jak píše Hlada – běžné trouby mají povrch chráněný smaltem – a ten je velmi korozivzdorný.
Ale OK – sice ohledně serióznosti brbleš naprosto ´neoprávněně´, ale klidně si kup novej sporák…
😉

Hlada

Plech je chráněný smaltem. Je to dobrý tip.

jitulka61

..je to obyčejný smalt..takže, když to ničemu nevadí, tak to nechám tak, protože jinou odpověď asi nedostanu…a nebo koupím nový sporák.

anonym

…anebo tak 🙂

gecco

Narozdíl od Mosoje bych si nedovolil tvrdit, že to ničemu nevadí (netvrdím ani, že vadí – prostě nevím, neznám typ trouby a ani jsem tu prasklinu neviděl)…
😉
V tomto kontextu ti poradím – obrať se na někoho, kdo tomu rozumí a bude moci problém posoudit na ´vlastní oči´ – ne z jen naprosto nedostatečné informace…
😉

mosoj

No prosím, čemu to , mimo estetického dojmu vadí ? Navíc je nějaký důvod proč to tam prasklo, ten důvod je tepelná roztažnost a nedostatečně vymezená dilatace !! Praskat to tam bude zřejmě stejně. Prosím mluvím o dilataci nikoliv diletantství.

pusinka50

Nějak nechápu, proč bys nemohla použít lepidlo, které máš ode mě v odkaze? Lepidlo lepí kovovou plochu kamen s azbestem, tedy se hodí i na troubu, ne?

gecco

Pusinko – to lepidlo slepí dvě plochy, ale velmi pravděpodobně ne dvě hrany, které navíc budou při kolísání teplot ve vzájemném pohybu (jinak by to neprasklo).

Hlada

To je lepidlo. Aby tam nemusela dávat záplatu, potřebuje tmel.