Carpetaaak

Praskání mikrofonu

Dobrý den, při nahrávání videa na YouTobe jsem si všiml, že na záznamu mi praská mikrofon, ne nějak intenzivně, prostě jak mile řeknu novou větu tak na začátku tě věty to praskne.. Může mi někdo poradit prosím? Moc mě to trápí a omezuje mě to v tvoření kontentu na YouTobe

  • Dekuji a přeji hezký zbytek dne!:)

Odpovědi
Dvorní šašek

Může to být i tím, že v blízkosti mikrofonu leží jiné elektronické zařízení (rušič), jako například mobilní telefon. Pokud by mikrofon stále nefungoval tak, jak má, navrhuju kontaktovat výrobce přes zákaznický servis, případně reklamovat. Těch faktorů může být spousta.

Filip84

Těch možností je víc:

  1. Špatný mikrofon, vyzkoušej jiný.
  2. Špatné spojení mezi mikrofonem a tím, k čemu je připojen (vadný konektor, vadná zásuvka, vadné vedení od konektoru do mikrofonu, vadné vedení od zásuvky atp.), vyzkoušej mikrofon na jiném zařízení.
  3. Elektromagnetické rušení. Zkus vypnout všecko kolem sebe, zejména radiová zařízení (WLAN, Bluetooth, cellulární rádio atp., tzn. vypnout mobil, tablet, připojení k internetu).

Prostě zkus připojit, za jinak totožných podmínek, jiný mikrofon, ať ti ho někdo půjčí, nebo něco podobného. Když to nepomůže, zkus ten Tvůj mikrofon připojit jinde. Na 99% bude problém někde v tomto. Když ne, zkus všecko ostatní povypínat, a uvidíš.

Roman71

To lupnutí na začátku může klidně způsobovat obvod pro regulaci hladiny zvuku v kombinaci s potlačováním okolního hluku. Bylo by dobré zkusit nějaký jiný mikrofon a nemluvit do telefonu z bezprostřední blízkosti, používáte-li k záznamu videa mobilní telefon.

jáára

Ten mikrofon může být i zvuková karta nevíme nic. Málo informací.