Evik123456

Pracák a nástup do práce, prodleva dva dny, mám dluh na zdravotním pojištění?

31.8. jsem ukoncila evidenci na úřadu práce, ale smlouvu mam až od 3.9., nemám dluh na zdravotním pojištění za ty dva dny?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Ne nemáš.
Za měsíc 8 ti platil ZP úřad práce a za 9 měsíc ti jde ze zaměstnání.
I pokud bys nastoupila 30.9., tak nemáš dluh.
Nejkrajnější je pokud bys byla na ÚP do 1.8., pak bys skončila a do práce nastoupila 30.9., tak nemáš dluh na ZP.

Další odpovědi
ivzez

Ne, žádný dluh nemáte, protože OBZP pojistné hradí
jenom za celé měsíce, nikoliv za jednotlivé dny.

Ale pracovní smlouvu jste si měla sjednat od 1. září,
takhkle jste si zbytečně zkrátila nárok na dovolenou.
__

K odpovědi Raibeka:
Zdravotní pojištění za uchazečů o zaměstnání
hradí stát, nikoliv úřad práce.