Bobek 2

Poznáte národnost člověka podle způsobu kýchání nebo smrkání?

Českokrumlovský kastelán říká: „Čínský návštěvník je dobře známý odlišným způsobem kýchání, smrkání či odhazování kapesníků.“
https://www.id­nes.cz/ceske-budejovice/zpra­vy/koronavirus-cesky-krumlov-turiste-cina-rusi-pobyty-rousky-dezinfekce.A200127_180­128_budejovice-zpravy_khr
Kolika jazyky umíte smrkat a kýchat? Zvládli byste to i na čínský způsob?

Odpovědi
Edison

Nevím, jestli národnost… ale Číňané jsou celkem známi několika naprosto příšernými nešvary.

Ametyst

Nezvládla bych to na čínský způsob. Btw. na Kubě je úplně nemyslitelné a proti všem společenským normám smrkat na veřejnosti.