Rokio

Pozdravil mě chlap, který stál v hospodě 4. kategorie?

Muž řekl ahoj a koukal se mým směrem. Nikdo jiný tu nebyl. Tak jsem mu řekl dobrý den. Poté mi řekl také dobrý den.

Je ale možné, že zdravil někoho na dálku.

S chlapíkem jsem se dal do řeči a bavili jsme se o práci. Muže jsem nikdy předtím neviděl.

Nejlepší odpověď
rrihamirek1

Tak je to spravne, pozdravit je slusnost, odpovedet povinnost. 😎

Další odpovědi
Filip84

Buďto jsi ho něčím zaujal, nebo opravdu zdravil někoho úplně jiného. Je to nějak podstatné?

Oproti tomu, co si tak jako asi celkově myslíš, tak to, že jsi pacient „s hlavou“, není vidět na tři poštovní míle. A někomu to je úplně jedno a vůbec to neřeší (třeba mně) a bude se s Tebou bavit úplně normálně. Není to tak, že bys byl „vyvrhel“, nebo něco podobného.

Neshazuj se pořád! 🙂

Drap

Byl slušně vychovaný. A co jcheš vědět? To jsi nám zapomněl sdělit. Zajímavé je, že ve Znojmě máte ještě stále označené kategorie jednotlivých restaurací. Ve zdytku republiky to už bylo před léty zrušeno.

elkon

No a co?

Kelt

A co když ten chlap byl opilý a ani tě nezaregistroval, a potřeboval se vykecat. Když ti to vadí, tak nelez do hospody a pak se nediv.

Sameotazky

@rrihamirek1 dle etikety není v každém případě povinností na pozdrav odpovídat.

rrihamirek1

Toto pravidlo rikala jiz moje babicka. Odpovedet na pozdrav je skutecne povinnost. Neodpovi jen buran a hulvat.

http://www.cho­vani.eu/pozdrav/c43

zjentek

Filip, shodit člověka a jedním dechem mu poradit ať sám sebe pořád neshazuje, tak to je na nominaci man!

Filip84

zjentek: Já jsem ho ničím neshodil. To, že na to máš třeba i jiný názor, na věci nic nemění.

rrihamirek1

+1