mathew.hasis

Povstaň ukaž sílu x Povstaň, ukaž sílu. Co je správně, s čárkou nebo bez?

Dobrý den, chci to jako název, ale nevím co je správně. Jestli s čárkou nebo bez. Díky 🙂

Nejlepší odpověď
Banán88

… s carkou cece

Další odpovědi
gecco

Rozhodně s čárkou…
😉

annas

Zkuste si zdůvodnit, proč napíšete čárku.

Souvětí souřadné – 2 věty, v každé je určité sloveso v rozkazovacím způsobu = přísudek, podmět je nevyjádřený

Takže je jasné, že věty v souvětí je třeba oddělit je čárkou.

Povstaň, ukaž sílu – ukončit tečkou nebo vykřičníkem, pokud nejde o nadpis na samostatnm řádku nebo o jeho odlišení. od ostatního textu.