Používáte jako chodci, cyklisti … reflexní prvky při pohybu v nočních hodinách mezi obcemi?

Nejlepší odpověď
Rocker

Na kole mám vpředu světlo a blikačku a vzadu blikačku. Svítím i přes den, i když jezdím víc v lese než po silnici.

Další odpovědi
UltraFan

Jako chodec reflexní prvky užívám, ale nevědomě, mám bundu, která má na rukávech malej reflexní pruh, zjistil jsem to nedávno ;-D

Na kole sice už moc nejezdím, ale na motorku nosím motorkářskou kombinézu, která má na sobě vkusně zakomponované reflexní prvky 🙂

Danina65

Jako řidič špatně snáším jakoby odnikud se vynořivši osoby, ať už chodci nebo kolaři, proto se snažím být vidět.

kodl67

Neřidič má uvažování jako jamar28, kdo jezdí autem, tak použije v noci při chůzi reflex. prvky, páč si dokáže představit možné následky.

cochee

Ne, ale silně uvažuju o koupi, v poslední době mám normálně strach – a to se pohybuju v relativně dobře osvětleném městském prostředí.

Klaproth

Používám už delší dobu, na vydání zákona jsem nečekal.

led

Nie som sebevrah tak sa snažím o viditeľnosť, aj reflexnými prvkami.
PS. Neviem, ako v ČR, ale na Slovensku je to mimo obce povinné.

jamar28

Na kole nejezdím. Při chůzi reflexní prvky nepoužívám, přijde mi to zcela zbytečné, protože tak či tak při zaregistrování auta raději ustoupím mimo vozovku a počkám, až projede.

iceT

Nee, neboť v po nocích spím a na kole nejezdím, a doby kdy jsem po nocích přecházela nebo jezdila na kole mezi obcemi jsou dávno v tahu.:-)

anonym

Ne,mezi obcemi v noci nechodím.

cochee

Nepletu-li se, budoucí legislativa počítá s povinným používáním reflexů pro chodce a podobné účastníky silničního provozu? Takže i na jamara dojde :)

jamar28

Člověk v lese nebo na poli je účastníkem silničního provozu? Ale tak to pak jóó. :)

cochee

A tys psal ve své odpovědi o poli a lese? Psal jsi o autě a vozovce, tak nemlž.

anonym

Od února je v platnosti. Povídaly to ženské z vepřína. 🙂

anonym

jamar28, tak to vysvětlíš i dopravní policii?

jamar28

Dopravní policii nemusím nic vysvětlovat. Povinnost nosit reflexní prvky se vztahuje pouze na komunikace, ne na pole nebo les, do kterého po zpozorování auta přejdu.

kodl67: A ty jako řidič (nehleďme teď na to, že jsem taky řidič) raději budeš objíždět chodce nebo cyklistu na silnici, nebo pojedeš okolo nějakého chlápka pár metrů stranou v lese, kterého pravděpodobně ani nezaregistruješ a tvou jízdu neovlivní absolutně nijak? Teda nemáš-li obsesivní rozkoš z těsného míjení cyklistů a chodců, to bych pak pochopil, že naštve, když utečou stranou.

anonym

Ale v odpovědi píšeš …auta raději ustoupím mimo „vozovku“ a počkám, až projede.
Považuješ lesní či polní cestu za vozovku?

jamar28

A čemu na tom nerozumíš? Ustoupím mimo vozovku, třeba do pole či lesa, takže se vůbec nenacházím na komunikaci, tudíž se na mě žádné nařízení o reflexních prvcích nevztahuje.

cukrar

Ustopíte mimo vozovku, ale to již s prvky, které musíte mít na vozovce..
O čem je řeč?

led

Veľakrát, ale nie je kam ustúpiť, alebo neskoro zaregistrujete vozidlo (a to ste v triezvom stave). Lepšie je keĎ šofér vidí už na diaľku prekážku než potom robiť kaskadera.

jamar28

Po silnici, kde není kam ustoupit, bych nikdy nešel. A neumím si představit, jak bych mohl vozidlo zaregistrovat pozdě. Vždyť je vidět a slyšet minimálně několik set metrů předem. Zejména v noci.

led

Prechádzala som po moste cez rieku, chodník úzky len pre 1 chodca, jediná možnosť napasovať sa do zábradlia alebo skočiť do vody a zrazu sa prirútilo auto. Rýchlo prichádzajúce auto odzadu veľakrát zaregistrujete na poslednú chvíľu, hlavne ak ide zo zákruty.
Poviete určite, v takom prípade choďte po strane oproti prichádzajúcemu autu. Máte pravdu, ale situáciu to mení len o niečo dlhším časom na reakciu

led

Ak máte pravdu, prečo je toľko zrazených chodcov v noci?

kodl67

Já budu nejraději když ho na dálku uvidím a ještě bude navíc v příkopu,kam tak rád ty uskakuješ

jamar28

A k čemu ti je přehled o osobách mimo vozovku? Mimochodem příkop ještě pořád je součástí komunikace, takže ustoupit jen do příkopu nestačí.

kodl67

ok ustupuj si kam chceš,máme na to každý svůj názor,čao