Avatar uživatele
anonym

Používáte jako chodci, cyklisti … reflexní prvky při pohybu v nočních hodinách mezi obcemi?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? annas, iceT, UltraFan, gecco, Danina65, kodl67 před 2976 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Rocker

Na kole mám vpředu světlo a blikačku a vzadu blikačku. Svítím i přes den, i když jezdím víc v lese než po silnici.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
UltraFan

Jako chodec reflexní prvky užívám, ale nevědomě, mám bundu, která má na rukávech malej reflexní pruh, zjistil jsem to nedávno ;-D

Na kole sice už moc nejezdím, ale na motorku nosím motorkářskou kombinézu, která má na sobě vkusně zakomponované reflexní prvky 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Danina65

Jako řidič špatně snáším jakoby odnikud se vynořivši osoby, ať už chodci nebo kolaři, proto se snažím být vidět.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kodl67

Neřidič má uvažování jako jamar28, kdo jezdí autem, tak použije v noci při chůzi reflex. prvky, páč si dokáže představit možné následky.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Ne, ale silně uvažuju o koupi, v poslední době mám normálně strach – a to se pohybuju v relativně dobře osvětleném městském prostředí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klaproth

Používám už delší dobu, na vydání zákona jsem nečekal.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Nie som sebevrah tak sa snažím o viditeľnosť, aj reflexnými prvkami.
PS. Neviem, ako v ČR, ale na Slovensku je to mimo obce povinné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jamar28

Na kole nejezdím. Při chůzi reflexní prvky nepoužívám, přijde mi to zcela zbytečné, protože tak či tak při zaregistrování auta raději ustoupím mimo vozovku a počkám, až projede.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Nee, neboť v po nocích spím a na kole nejezdím, a doby kdy jsem po nocích přecházela nebo jezdila na kole mezi obcemi jsou dávno v tahu.:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ne,mezi obcemi v noci nechodím.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
cochee

Nepletu-li se, budoucí legislativa počítá s povinným používáním reflexů pro chodce a podobné účastníky silničního provozu? Takže i na jamara dojde :)

před 2976 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jamar28

Člověk v lese nebo na poli je účastníkem silničního provozu? Ale tak to pak jóó. :)

před 2976 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

A tys psal ve své odpovědi o poli a lese? Psal jsi o autě a vozovce, tak nemlž.

před 2975 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Od února je v platnosti. Povídaly to ženské z vepřína. 🙂

před 2976 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

jamar28, tak to vysvětlíš i dopravní policii?

před 2976 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jamar28

Dopravní policii nemusím nic vysvětlovat. Povinnost nosit reflexní prvky se vztahuje pouze na komunikace, ne na pole nebo les, do kterého po zpozorování auta přejdu.

kodl67: A ty jako řidič (nehleďme teď na to, že jsem taky řidič) raději budeš objíždět chodce nebo cyklistu na silnici, nebo pojedeš okolo nějakého chlápka pár metrů stranou v lese, kterého pravděpodobně ani nezaregistruješ a tvou jízdu neovlivní absolutně nijak? Teda nemáš-li obsesivní rozkoš z těsného míjení cyklistů a chodců, to bych pak pochopil, že naštve, když utečou stranou.

před 2976 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Ale v odpovědi píšeš …auta raději ustoupím mimo „vozovku“ a počkám, až projede.
Považuješ lesní či polní cestu za vozovku?

před 2976 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jamar28

A čemu na tom nerozumíš? Ustoupím mimo vozovku, třeba do pole či lesa, takže se vůbec nenacházím na komunikaci, tudíž se na mě žádné nařízení o reflexních prvcích nevztahuje.

před 2976 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cukrar

Ustopíte mimo vozovku, ale to již s prvky, které musíte mít na vozovce..
O čem je řeč?

před 2975 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Veľakrát, ale nie je kam ustúpiť, alebo neskoro zaregistrujete vozidlo (a to ste v triezvom stave). Lepšie je keĎ šofér vidí už na diaľku prekážku než potom robiť kaskadera.

před 2976 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jamar28

Po silnici, kde není kam ustoupit, bych nikdy nešel. A neumím si představit, jak bych mohl vozidlo zaregistrovat pozdě. Vždyť je vidět a slyšet minimálně několik set metrů předem. Zejména v noci.

před 2976 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Prechádzala som po moste cez rieku, chodník úzky len pre 1 chodca, jediná možnosť napasovať sa do zábradlia alebo skočiť do vody a zrazu sa prirútilo auto. Rýchlo prichádzajúce auto odzadu veľakrát zaregistrujete na poslednú chvíľu, hlavne ak ide zo zákruty.
Poviete určite, v takom prípade choďte po strane oproti prichádzajúcemu autu. Máte pravdu, ale situáciu to mení len o niečo dlhším časom na reakciu

před 2975 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Ak máte pravdu, prečo je toľko zrazených chodcov v noci?

před 2975 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kodl67

Já budu nejraději když ho na dálku uvidím a ještě bude navíc v příkopu,kam tak rád ty uskakuješ

před 2976 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jamar28

A k čemu ti je přehled o osobách mimo vozovku? Mimochodem příkop ještě pořád je součástí komunikace, takže ustoupit jen do příkopu nestačí.

před 2976 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kodl67

ok ustupuj si kam chceš,máme na to každý svůj názor,čao

před 2976 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava