cocacola15

Potřebuju pomoct jak se mám připravit na přijmací pohovor na SŠ?

jdu na střední školu a tam pujdu na pohovor nevíte nahodou na co se tam ptají nebo tak strašně se toho bojím že budu koktat atd. poradtě mi prosím!!:))

Nejlepší odpověď
anonym

Především se pořádně vyspi. Uvař si meduňkový čaj, nebo si ohřej mléko. A věř tomu, že to DOBŘE DOPADNE.
Nepanikař, nezmatkuj. Zítra zhluboka dýchej, nasnídej se a vezmi si s sebou láhev s pitím. Když se nebudeš cítit dobře, tak po trošce popíjej (nejlépe slabší čaj nebo vodu). Stačí dva – tři loky.
Pohovor je o tom, že se Tě budou ptát na něco ke studiu, nejspíš na Tvé plány, proč sis vybrala tuto školu, na Tvé zájmy atd.
Uvědom si, že nepůjdeš na popravu, ale popovídat si s lidmi, kteří Tě budou učit. Oni nebudou mít zájem Tě stresovat nebo ztrapňovat. Budou jenom chtít vědět, jak vhodnou studentkou budeš pro tuto školu.
Neboj se trémy ani koktání. Mít trému je při takové příležitosti normální. No a pokud se zakoktáš, tak pamatuj na radu – uklidni se a zhluboka dýchej! Radši se nadechni 2 x – 3 krát, abys byla v klidu. Teprve potom začni mluvit. Uvidíš, že to bude v pohodě.
U toho pohovoru budou vesměs profesionálové, kteří jsou ve vedení pohovorů zběhlí. Pomohou Ti.
Zlom vaz a dej vědět, jak to dopadlo. (Držím palečky.) Teď utíkej spát.