romka

Poradíte, jak nejrychleji si vyřídit občanský průkaz?

Jak nejrychleji si udělat občanský průkaz

Plvodní neotázžka
potřebuji udělat občanský průkaz co nejrychleji,je to možné

Odpovědi
Drap

Požádat o vydání na úřadě. Lhůty jsou stanoveny.
Občanský průkaz se strojově čitelnými údaji a s čipem nebo bez čipu se vyhotoví do 30 dnů ode dne podání žádosti příslušnému obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností, popřípadě do 30 dnů ode dne, kdy mu byla žádost předána.
Občanský průkaz bez strojově čitelných údajů vydá obecní úřad obce s rozšířenou působností, příslušný podle místa trvalého pobytu občana, do 15 dnů ode dne podání žádosti.

Arne1

Tím, že se tady ptáš místo toho abys zašel na radnici jsi už ztratil den.

anonym

Já platil 300kč a druhý den jsem ho měl hotový, je ale potřeba fotka, tento doklad platí i jako doklad do zahraničí i pro výběr na poště, platí myslím jen 30dnů, neni to stejný doklad jako ten zelený který dostanete když žádáte o nový op