Konan-Pain

Potřebují ptáci jíst písek a kamínky okamžitě od narození nebo až od určité doby?

Doplňuji:
Mám na mysli vrabce.
Domnívám se, že ten zachráněný umřel kvůli tomu (ten, kterého jsem zachránila já ne bratr). Žil celých 14 dní a po smrti byl hrozně vyhublý (to ráno dostal najíst, poté dostal najíst v 14:00 a zemřel mezi 16:00–20:00 – takže mi je to divné).
Mohlo to být tím, že už od určitého věku potřeboval i písek a kamínky?

Nejlepší odpověď
beer

Od určitého věku

Oba naše druhy vrabců v.polní i v.domácí jsou v dospělosti převážně zrnožraví, proto nepatrné množství písku v žaludku většinou mají.
Podle mne je pro tebe ale důležitá jiná věc – totiž poučení. Nikdy nenos příště žádné ptáče domů ! O mládě se dokáží postarat jen specializované záchranné stanice volně žijících živočichů! Stačí je informovat a dál postupovat podle jejich pokynů.
Vše potřebné najdeš pro příště zde:
http://ptaci.czweb­.org/1-zachrana.php

Další odpovědi
badisko

Od určitého věku

no vzhledem k tomu ze je krmi matka a ta jim to prednatravi… tak bych rek …ze az od urciteho veku ..ale taky je otazka cim se zivi …:D …rozdil bude u ptaku dravych a ptaku co se zivi roslinou potravou …treba Sovy atd ..grit nepotrebuji protoze to co nedokazi stravit kosti srst atd ..vyvrhnou …ale ti co se zivi semeny grid potrebuji na rozmelneni semen
Doplňuji:
zalezi cim jsi vrabcaka krmila …:D ..pokud te napadlo mu dat chleba tak potom je to vic nez jasne ..chleb nema pro ptaky zadnou vyzivovou hodnotu a ikdyz jsou potom plni tak pojdou hladem …u vrabci je problem ten ze jako mladata potrebuji zivocisnou potravu a ne roslinou …takze gritem to nebude …

Funna

Od určitého věku

no…vzhledem k tomu, že mláďata krmí rodiče z volete a konkrétně vrabce malým hmyzem a CELÝ DEN, tak pochybuju, že to bylo nedostakem kamínků, protože ty potřebují hlavně semenožraví…spíš jste ho utrápili hlady…2× denně je hrozně málo…

wertos1

Od určitého věku

Elis Pokorná

Od určitého věku

Konan-Pain

Ještě jsem přeskočila, že dostal najíst ještě od matky – cca 9:00 a poté ještě v 11:00.

badisko

co to zase placas za mesmysly ?.....http://www­.odpovedi.cz/o­tazky/pomohli-by-mu jak by ho tedy matka krmila kdyz ho bracha donesl domu ?…uz to prestava byt vtipne …mladata musiji jist neustale a jak vis ze dostal jist od matky ?…no potes koste to uz je fakt moc …

Konan-Pain

My jsme našli dvě mláďata (jedno 8.6 – já- a to druhé asi týden poté -bratr-). A já se ptám na to „moje“, ptže to druhé umřelo na vnitřní zranění.
Mamka by mi opravdu nelhala, že ho nakrmila a přitom ho nenakrmila… – byly jsme domluvené.
I přes to, že ti do toho nic není – do toho pátku a čtvrtku jsem byla nemocná – tudíž doma – a starala jsem se o něj každou hodinku (vstávala jsem kvůli němu v 7 hodin). Až tyto dva dny jsem šla do školy a mamka se o něj starala místo mě.

Konan-Pain

Dostával jídlo, co jsem našla na netu – rozmočený rohlík, vajíčko, strouhanka, mrkev + moučné červy.

badisko

vajika se ptakum nedavaji .....:D vajicka a vajecna smes je krapet neci jinciho …strouhanka to uz jsem psal …zadna vyzivova hodnota …cevy nedokaze sam poradne spracovat bez natraveni …:D mrkev se mladejm nedava …

badisko

to je fuk reknu ti toto … pokud se chces mernomoci starat o nejakeho pipita ..tak se domluv s mamcou …at ti poridi klicku nebo ..porid si pro zacatek neco mene narocneho ..ze zkusenosti ti mohu doporucit tyto druhy …

Zebřička pestrá ( sezenes ji bezne ve zverimexu)

chuvicka japonska (sezenes ji bezne ve zverimexu)

Kanár druhu je mnoho… zpivaji jen samci (sezenes ho bezne ve zverimexu…

stehlík obecný… zpivaji jen samci (nutno sehnat od chovatele )

Papoušek zpěvavý ( sezenes ho bezne ve zverimexu)

tito ptaci nejsou narocni na chov ..stehlik ma uchvatny hlas ..kanar take .. chuvicky z zebricky jsou svitorive a papousek zpevavy uz podle jmena zpiva kdyz zapiskas on napodobi tve piskani ..

dale popros maminku aby ti poridila tuto knihu .. http://www.da­tabazeknih.cz/kni­hy/ptaci-v-klecich-a-volierach-105519 je to opravdu uchvatna kniha je v ni vse co potrebujes vedet do zacatku …nepokousej se furt zachranovat divokou zver ulehcis sobe i nam zde na odpovedich.cz od otazek ktere jsou oplne postavene na hlavu ..az odchovas par mladych od techto ptaku tak pochopis jak a co mladej potrebuje a pak by bylo i mozne zachranit nejake to mlade ktere najdes venku .....
ale do te doby to nechej byt jsem mlada a nevis co a jak …jinak zajimavost treba u zminovane chuvicce japonske …vis ze se muze starat o jine druhy ptaku ? jako adoptivni matka …:D ..proto ten nazev chuvicka …:d…
.....

Konan-Pain

je zajímavé, že přesně tohle krmení píší snad na všech stránkách

anonym

nevím jak u vrabců, ale malým papouškům jsme dávali směs mrkev,strouhan­ka,vajíčko, to se dává normálně

anonym

malý vrabčáky krmí rodiče hmyzem, tak jsem vyčetla a poslala jsem ti stránky, kde je vše o ptácích, měla ses tam mrknout, je to tam všechno napsaný

badisko

samba a proc se s nama o ty stranky nepodelis …:))

Konan-Pain

Psala je do dotazu, na který jsi zde odkazoval.

Konan-Pain

Já jsem koukala, jenomže jsem narazila na stránku kde psali, že starším (nepsal se tam věk, jen starším) vrabčatům dávat jídlo do písku (- tudíž ho potřebují -) a to mě nutilo se zamyslet, zda už nepotřeboval i písek a neumřel kvůli tomu. Ale ten „můj“ ještě tak starý asi nebyl – ani neprojevoval snahu si ze země cokoliv vzít…

badisko

OMG ..jidlo se jim nedava do pisku …:D na grit maj urcenou misticku …nebo je jim rozsipe na dno klece kde si to berou zaroven s potravou ..kdyz zobou rozsypane zrni ze zeme …:D pak je tady jeste jedna cesta a to za pomoci navleku na bydilka ..ktere jsou z tvrdeho papiru a na nem je nalepen grit ..obrusiji si tak drapky a ozobavaji ty kaminky primo z toho navleku …ji a jeste se do kleci dava uplne to same na zem ..zase papir a na nem je grit …funkci to ma uplne stejnou …ale take se jim obrusije zobak …:D ..podobne jako u sepiove kosti …

badisko

ooo ano pisek …:D grit …a vajecna smes neni vajicko !!!!! je to jen zloutek a do ni se pridava vanilka ..koupis to za par kacek v chovatelskych potrebach …a neni to jako krmeni !!!!! ale doplnek stravy ty moulo …D

Konan-Pain

Takže myslíš, že kdybych mu dávala tuhle kašičku – hrnek rozmočených kočičích granulí, 1 čtvrtinu šálku jablečné šťávy, ptačí vitamíny, 750g vápníku, voda – že by žil?

badisko

no nejlepe by jsi udelala kdyby jsi zaska do zverimexu a tam koupila krmeni pro ptaky zivici se zmyzem ..:D …:d …co ti na to rict bezne se to prodava ja to pouzivat taky jako doplnek ..pro stehliky a kanary a u chuvicek zebricek kdyz meli mlade …

badisko

mlade je zvykle prijmat potravu od matky ze zobaku tak pouzij pinzetu ne ..:D ..a ne mu ji sypat po zemi …jak pises …

Konan-Pain

To psali ve smyslu učit ho jíst ze země až bude starší.
Já mu samozřejmě krmení dávala do zobáčku.

Konan-Pain

Krmení pro ptáky živící se hmyzem jsem koupila den před jeho smrtí. Ale on nesnědl ani kousek a všechno vyplivl. Ale i tak, tím by se dal krmit už od 13 dne života?

badisko

no tak to bylo uz pozde …byl vysilenej natolik ze posel …

badisko

a jeste jedem maly ale podstatny dotaz .....jak jsi mu zajistovala tekutiny ?…

Konan-Pain

Po každém jídle jsem mu dala několik kapiček vody kapátkem.