Hanasaky

Jak mám mojí andulce pomoct?

Moje andulka je pořád načepířená,měla průjem ale už nemá, ted je nachlazená.Ale u řitního otvoru má vyškubané peří a pořád jak kdyby jí to svědilo.Je umístěna pod lampou aby měla teplo ,ale stím vyškubaným peřím si nevím rady..

Nejlepší odpověď
anonym

Nejlépe bude vzít jí k veterináři, ten poradí.

Další odpovědi
hanulka11

příčiny mohou být různé -vnitřního původu (bolest či nevhodná nebo nedostatečná strava) i vnějšího -cizopasníci, kožní onemocnění. Možným důvodem může být i nuda nebo samota.Pořiďte ji kamaráda , nebo dejte do klece zrcátko ,bude myslet, že tam není sama a bude mít hned zábavu.

Dejte pozor, když ji pouštíte z klece, co kde okusuje , nebo sezobe. Měli jsme andulky rády okusovaly květiny /mohou být pro ně jedovaté /.Jak víte, že je nachlazená? Přesto bych došla k veterináři , nebo ho zavolala. Nenechte ji trápit se. Pokud si sama vyškubává peří veterinář ji může nasadit tzv .límeček, že si na peří nedosáhne a přestane s tím.

ReHu

Určitě k veterináři. Může mít v sobě něco.
Např jako se odčervují psi a kočky atd.