panenka

Potřebuji pomoci dceři s úkolem

Dobrý den moje dcera mě dnes přišla ze škole že bude hrát v jedné hře kterou koná jejich škola.Dostala roly právníka a má za úkol naučit se řeč a obhajit svou spolužačku můžete mě prosím poradit a napsat ze pár vět jak by to mělo vypadat děkuji
Doplňuji:
Když ona Stani musí mět napsaných aspoň pár vět dostala to za úkol někdo hraje soudce někdo právníka a ona bude jako právník .Prý to mají být otázky týkající se obhajoby klienta

Nejlepší odpověď
annas

Panenko,jste moc starostlivá máma. Zkuste dcerku nechat, ať sama mluví a něco vymyslí. Určitě bude vědět, jak se zastat sestry či bratra, kdyby jim někdo ubližoval. Před čím má spolužačku obhajovat? Vyzkoušejte to a uvidíte, že to zvládne. Má také jiné slovní zásobu než dospělí.

Další odpovědi
Miroslavst

Já bych zkusil něco takového, protože ono to tak někdy i mezi právníky a soudy vypadá.
http://www.you­tube.com/watch?v=DgcVGO5­82h8

stana73

Možná,že ten úkol dostali proto,aby učitelka poznala jejich názory a pohled na určitou věc.Já bych se jim do toho nepletla,děti to kolikrát vymyslí jednodušeji a bez všeljakých kliček,než dospělí.A ani to nemusí být „nalinkovaný“.

led

Skúste si pozrieť archív tv.Joj „súdna sieň“ starších ako 17.12.2010 tie sú už voľne prístupné
http://televi­zia.joj.sk/tv-archiv.html

ReHu

To je panenko těžké, když nevíme, co, jaký čin, máme obhajovat.
Snad jen obecně poukazovat na to, že dotyčný je slušný člověk, že to je mladý člověk, že si to ( nevím co) neuvědomoval, že to jeho 1. přestupek, že chtěl poškozenému pomoci, apod.

FOG

Nekde jsem cetl,ze ve „starem Rime“ vystudoval prava jeden mladik,sorry ,nevzpomenu si na jmeno a kdyz koncil,rekl svemu otci,ktery se ho ptal,jestli je v tom studiu prava dobry? Pral bych si ted ,aby jsi byl obzalovan z vrazdy. A ja Te z toho dostanu.
Takze ,at zkusi panenko Tvoje dcera sama co v ni drime a uvidis,ze to bude OK.

hanulka11

Já bych ji také nechala, děti mají úžasnou fantazii a umí se vcítit do role a dovedou překvapit a tím i bezprostředně pobavit. Nechtějte aby tam hrála starou rozumnou právničku, nechteji ať ukáže co v ní dříme.

panenka

To jsem jí Rehu řekla i já a ona mě na to řekla že ty věty mají být např:pane soudce můj klient to nemohl udělat protože
nebo jsem přesvědčena o jeho nevině takovéto nějaké věty

stana73

To je těžký,já nevím,co klient provedl,ale i tak bych si sní o tom povídala.Jestli udělal špatnou věc,jestli si za to zaslouží potrestání,po­lehčující okolnosti,svěd­ci,nešťastná náhoda,atd.Určitě jí to „nakopne“.Jinak bych nevymýšlela žádndý profesionální výkon

panenka

Mě bohužel nic nenapadá