OoOoO

Potřebuji latinu ke studiu psychologie?

Dobrý den,
Uvažuji o studiu psychologie a momentálně se nacházím v 5. ročníku víceletého gymnázia. Jako jeden z mnoha nepovinných předmětů/kroužků je i latina. Proto bych se chtěl zeptat, zda ji budu ke studiu potřebovat, protože se mi do ní zcela upřímně nechce.

Nejlepší odpověď
Disraeli

Nepotřebuješ. Záleží kam a na co půjdeš, můžeš si ji ale někde k té psychologii vybrat jako vedlejší studium, kdybys chtěl, stejně jako klasickou řečtinu a podobné.
V psychologii maximálně nějaké latinské názvosloví, v části zdravotnictví (základy biologie, hlavně anatomie, fyziologie, možná nemoci). Kvůli tomu se ale jazyk učit nebudeš a už vůbec ne aktivně. Na SŠ zdravkách se latina vyučuje v prvních (nebo i druhých) ročnících, na VŠ studium psychologie nebude vůbec nebo skoro vůbec. Když se budou v nějakém oboru probírat nějaké názvy, maximálně u nich bude v závorce latinksý název, ale to je asi celé, víc latiny tam nebude.
Podle toho, kam chceš jít, vyhledej si studiový obor a k němu ty obory, které si můžeš vybrat, seskládat, tj. hlavní který mít budeš a k tomu ostatní a doporučené… Pokud si ale latinu jako vedlejší stuidum nevybereš, tak tam bude minimálně nebo vůbec. K psychologii latina není potřeba, takže tě to nemusí trápit a rozhodně ji nemusíš dopředu studovat.

Další odpovědi
Filip84

Psychologie je část filosofie, a pokud se v té filosofii budeš chtít, jednou, hlouběji oblomit, latina se Ti sejde. Nutné to ale není, třeba Nietzsche je celý přeložený, minimálně, do angličtiny a polštiny, o starých filosofech ani nemluvě.

hard work

Moje učitelka na střední škole měla vystudovanou teologii, filosofii a uměla i Hebrejsky. Záleží, co tě baví.

da ny

https://www.kam­pomaturite.cz/jak-se-dostat-na-vs-nebo-vos/jak-se-dostat-na-obor-psychologie
Nutné to není, ale může být prospěšná.

„Psychologie – bakalářské studium – Masarykova univerzita
https://www.muni.cz › … › Podívejte se na nabídku

Program je možné studovat jednooborově nebo v kombinaci s jiným programem. … + Latinský jazyk a literatura (vedlejší) – Filozofická fakulta.“