lusylla

Potřebuje garanta?

dobry den chtěla bych se zeptat…známí cizinec si chce pronajmout hotel v ČR, živnost má(nevím přesně na jakou činnost), má také potr.průkaz, , pořádá zájezdy…bude potřebovat garanta?

Odpovědi
anonym

…„živnost má(nevím přesně na jakou činnost)“…
No – to je dost podstatné, jakou „živnost má“.
Pokud by šlo jen o ubytování, stačí mu živnost ´ubytovací služby´ – což je živnost volná, nepotřebuje ´nic´.
Pokud ale i o provoz restaurace (příprava jídel…), potřebuje živnost ´hostinská činnost´, což je živnost řemeslná – a tudíž musí splňovat i vzdělání – doklad o vzdělání v oboru a praxi. Pokud toto nesplňuje, bude potřebovat „garanta“.