Jiri Pi

Lze prodávat na svém eshopu zboží z Ikei ?

Nejlepší odpověď
gecco

Proč ne?
Prodávat můžeš cokoli, co legálně nabudeš (koupíš, dostaneš, zdědíš…) – jen nevím, jak to uděláš s ´cenami´ – myslíš, že zákazníci budou ochotni ti k takovým produktům připlácet marži (oproti ceně Ikea) a nebo se domníváš, že ti Ikea poskytne slevu?
😉

Další odpovědi
mosoj

Můžeš a když vybereš vhodné zboží i prodáš. Také záleží na tvé celkové cenové politice. Tak jednoduché jak píše gecco to není.
V Makru jsou kolikrát vyšší ceny než v supermarketech a také prodávají.

Jiri Pi

Chtěl bych jen rozšířit plánovanou nabídku o zboží z Ikei.

gecco

Z hlediska zákonů v tom problém není.
Ikea taky určitě nebude nic namítat – rozšíříš jí prodejní kanály.
Takže už jen zbývá – co na to zákazníci.
😉
___
Mosoji – Makro (pokud jde o cenovou politku) ´žije´ ze dvou důvodů

  1. vytvořilo jakoby exkluzivní ´klub´ – prodává použe podnikatelským subjektům
  2. uvádí ceny primárně bez DPH – a asi by ses divil, kolik lidí si to menší čísílko vůbec ´nečte´

mosoj

Chceš říci že prodejny které mají některé zboží dražší než ostatní, neprodávají. V Plzni je Baumax, Bauhaus, Obi, Hornbach každý má jiné ceny a prodávají. Totéž platí i pro potravinové markety.Je to o promyšlené cenové politice. Zdar.