Co potřebuji k tomu abych mohla začít péct koláče na prodej

Chtěla bych začít podnikat, ale nevím jakými úkony konkrétně

Odpovědi
Lencis

Jen těžko vám na pár řádcích poradím jak začít podnikat, ale určitě budete potřeboavat živnostenský list (tedy pokud nemluvíme o pár koláčích pro známe)

Doporučuji zajít na živnostenský úřad ve vašem městě (či městě kam spádově patříte), tam vám určitě poradí 😉

Tomas12

nechci vás od záměru odrazovat, ale není to jen o živnostenském úřadě. Prostudujte si i zákon o potravinách a tabákových výrobcích 110/1997 Sb. Jsou tam docela přísné požadavky. Pár jich vybírám.

Provozovatel potravinářského podniku je povinen

  • dodržovat ve všech fázích výroby a uvádění potravin do oběhu technologické a hygienické požadavky, způsob a podmínky přepravy, skladování a manipulace s potravinami
  • poskytnout potřebný počet zaměstnanců a odpovídající technické vybavení pro zajištění výkonu kontroly podle přímo použitelných předpisů Evropských společenství upravujících dovoz některých potravin ze třetích zemí

Dandi

Asi nejjednodušší postup je

  1. zajít na živnostenský úřad
  2. pokud nemáte vyučení nebo zkušenosti v oboru, tak musíte mít jakéhosi „garanta“ který se za vás zaručí, abyste mohl vykonávat živnost s potravinama
  3. zajít se přihlásit na ossz, finanční úřad
  4. mno a nakonec si zřídit nějakou výrobu, tedy nějaké místo, které bude odpovídat hygienickým normám atp.