MirKop

Potřebovala bych se ujistit, jestli je to správně?

Mám obvod lichoběžníku ABCD 25 cm a strana BC je 5 cm a DC=1/2 AB a vychází mi, že AB je 10 cm a DC 5 cm. Vychází mi to správně?
Doplňuji:
!CHCI SE JEN UJISTIT, NE POMOCT S DOMÁCÍM ÚKOLEM!

Nejlepší odpověď
Quimby

Ano, za předpokladu, že se jedná o rovnoramenný lichoběžník.
Protože Když znáš stranu BC, tak nemusíš hned znát stranu DA, ale v tomto případě to asi tak berete.

Beer4Real: Ano úkoly se zde neřeší, ale vždy sme právě nabádali k tomu, aby napsali vlastní řešení, že jim to ověříme. A tohle přesně udělala. Tak nevím, co ti vadí, asi si chceš jen rejpnout.

Další odpovědi
Beer4Real

Ale domácí úkol to je!!!!
Těžko si takhle po večerech místo brouzdání facebookem řešíš ze zábavy obvody lichoběžníků.
Uč se, jinak zůstaneš hloupá.

Dochy

Jak píše Quimby, zadání je neúplné, toto platí to pro rovnoramenný lichoběžník. Aby bylo možné určit víc, buď musí být zadáno, že jde o rovnoramenný, nebo ještě jedna délka aby bylo možné úlohu jednoznačně vyřešit.

ivzez

Souhlasím s Quimbym, v této podobě podle mne domácí úkoly nevadí.
Mirkop úlohu vyřešila sama, zde si jenom ověřuje správnost výsledku.