Bunnik

Potřebovala bych poradit s pečením konkrétního koláče…

http://www.pe­cenijeradost.cz/re­cepty/citrono­vy-kolac-2 To je on, má výzva! Už jsem ho pekla dvakrát a ani jednou se mi nepodařilo ho dopéct. Věděla jsem, že je uvnitř nehotový, ale ze stran už se připékal a shora začal flekatět, tak jsem ho musela vyndat. Nemáte tušení, co bych mohla udělat za chybu? Koláč by jinak byl chutný a napodruhé už skoro byl – nechala jsem ho v troubě déle – jak samotný korpus, tak potom jako celek. Prosím, poraďte.

Nejlepší odpověď
flodur

Do třetice všeho dobrého.Dejte místo hladké,polohru­bou mouku.

Další odpovědi
anonym

Těsto vložit do vyhřáté trouby a přikrýt pečícím papírem.

elektrikář

Zkusil bych vypnou horní topné těleso, posunout koláč na nižší příčku, péct delší dobu při nižší teplotě. Snad se to příště povede.