alek

Potřebovala bych poradit s nástupem do zaměstnání popř.odstupným z důvodu změny pracoviště.

Dobrý den.Před nástupem na mateřskou jsem pracovala jako servírka v restauraci,ted mi končí mateřská a majitel tuto restauraci zrušil a otevřel ji v jiném městě.Chtěla jsem se zeptat zda mám právo na odstupné z důvodu přemístění restaurace do vzdáleného města?Do kdy mám zaměstnavatele informovat,že mi končí mateřská a že bych chtěla nastoupit do práce na své místo.Děkuji za odpověd

Nejlepší odpověď
anonym

ještě před skončením mateřské informujte zaměstnavatele,jes­tli vám vyplatí odstupné nevím,to záleží na podmínkách kvůli kterých zaměstnavatel přestěhoval svou restauraci

Další odpovědi
Miroslavst

V případě, že máte ve smlouvě místo výkonu práce dané město, kde je provozovna zrušena, tak máte nárok na odstupné, jelikož místo bylo zrušeno.

Salvaje

V případě návratu zaměstnance do zaměstnání po vyčerpání rodičovské dovolené má zaměstnavatel povinnost zařadit jej podle podmínek pracovní smlouvy (v souladu se sjednaným druhem a místem výkonu práce), nikoli však na původní práci a pracoviště, jako je tomu po skončení mateřské dovolené nebo u muže po skončení rodičovské dovolené v rozsahu doby, po kterou je zaměstnankyně oprávněna čerpat mateřskou dovolenou.

Zdroj: http://www.ba­byweb.cz/Clan­ky/a119-Rodicovska-dovolena.aspx