zelenac

Potřeboval bych pomoct s vánočním dárkem

Chodím s holkou je jí šestnáct a je na umělecké škole. Pár dálků už mám záložních, ale rád bych viděl i vaše nápady, třeba mě to pomůže:) díky.

Odpovědi
atena11

Tak když je na umělecké škole tak nějakou sadu ke kreslení a malování. Nebo ji kup nějaké oblečení, boty, šperk či kabelku nebo dokonce něco na líčení

Danča84

Víceméně souhlasím s Atenou, jen bych doplnila – malířská sada pokud se zajímá o malování, uměleckých škol je víc druhů – kromě výtvarné třeba hudební, herecká, nebo co já vím. Takže podle zájmu, třeba noty na nějaké pěkné romantické skladby pro daný nástroj, pokud na něco hraje – ale jen jestli jí to skutečně baví, aby nebyla na té škole jen aby vyhověla rodičům!
Nicméně si myslím že nic nezkazíš šperkem – vzhledem k věku klidně i pěknou bižuterii, sponu do vlasů, čelenku, nemusíš hned prsten s briliantem za tisíce. S oblečením bych byla opatrnější, tady dokáže zatápat i zkušenější muž – vybereš-li menší bude si dívka připadat tlustá že se do toho nevejde, při větším čísle než je její zas může získat dojem že jí Ty vidíš tlustou. Obojí je pochopitelně nežádoucí, tak abys pak místo vděku neslyšel výčitky. Na velikost/váhu je háklivá snad každá dívka/žena, a nezáleží na tom jestli má postavu laňky nebo slonice. Z oblečení bych tak mohla doporučit jen nějaký šáteček jestli nosí, nebo pěknou soupravu čepice+rukavi­ce+šála. Stejně tak boty, bych bez vyzkoušení nekoupila ani sama sobě, aby jí pak netlačily to by byla škoda. (navíc je-li sportovní typ, aby si tenisky nepřebrala jako pověstné „kopačky“). Každopádně pokud se rozdohneš pro cokoliv – oděvní doplňky, šperk, šminky, voňavka (toaletka nebo parfém, deodorant prosím ne;-)) dej pozor aby styl seděl s tím jaký nosí, rockerka asi neuvítá růžové korále a romantička zas šátek s lebkami, byť by to byl dárek sebevíc z lásky;-) Ty jí znáš, víš co nosí. Co nenosí pravděpodobně nosit nebude ani když to dostane a to by byla škoda.
Proto se přeci také dárky dávají – udělat dotyčnému radost, ne? Proto ať už vybíráš dárek pro přítelkyni nebo dědečka, vždycky se zkus na vybranou věc podívat jejich očima – bude se líbit jim, nebo se spíše líbí jen Tobě? Chceš potěšit obdarovaného že znáš jeho zájmy, nebo chceš „aby pod stromečkem prostě něco bylo“? Když se zamyslíš nad tímto, třeba Tě samotného napadne úžasný dárek na který by jsme tu ani nepřišli:-)
Každopádně přeji hodně štěstí, ať vybereš dobře!:-)