simonka

Posudek o pracovní činnosti

Nastoupila jsem do DD 17. srpna 2009 jako pečovatelka na záskok za mateřskou. Pracovala jsem tam půl roku a onemocněla, pracovní smlouva mi skončila k 28. února 2010, ale ještě stále marodím od prosince 2009. Nejsme hlášena na pracovním úřadu a nemocenskou stále nosím ke svému zaměstnavateli tedy do domova důchodců. Nyní se blíží konec mého marodění a já mám slíbenou jinou práci také v domově důchodců, ale chtějí po mne posudek o pracovní činnosti. Když jsem žádala vedoucí DD odepsala mi, že mi žádný posudek nebude posílat jelikož už nejsem jejich zaměstnanec. Kdo má pravdu? Děkuji

Nejlepší odpověď
standa

Pravdu máte Vy !

§ 314/1 ZP
Požádá-li ZAMĚSTNANEC zaměstnavatele o vydání posudku(…), je zaměstnavatel povinen do 15 dnů zaměstnanci tento posudek vydat;

Je skutečností, že zákoník práce zmiňuje pouze pojem ´zaměstnanec´, nikoli „bývalý“ zaměstnanec…,

…ALE judikatura*) dovodila, že pokud tím (bývalý) zaměstnanec nesleduje způsobení újmy zaměstnavateli, je tento povinen mu k jeho žádosti vydat posudek o pracovní činnosti i po skončení zaměstnání.

*) NS ČR 21 Cdo 1893/2002

Zdroj: http://www.dasho­fer.cz/7/0/pra­covni-posudek-cid226717/