Avatar uživatele
simonka

Posudek o pracovní činnosti

Nastoupila jsem do DD 17. srpna 2009 jako pečovatelka na záskok za mateřskou. Pracovala jsem tam půl roku a onemocněla, pracovní smlouva mi skončila k 28. února 2010, ale ještě stále marodím od prosince 2009. Nejsme hlášena na pracovním úřadu a nemocenskou stále nosím ke svému zaměstnavateli tedy do domova důchodců. Nyní se blíží konec mého marodění a já mám slíbenou jinou práci také v domově důchodců, ale chtějí po mne posudek o pracovní činnosti. Když jsem žádala vedoucí DD odepsala mi, že mi žádný posudek nebude posílat jelikož už nejsem jejich zaměstnanec. Kdo má pravdu? Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4988 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

Pravdu máte Vy !

§ 314/1 ZP
Požádá-li ZAMĚSTNANEC zaměstnavatele o vydání posudku(…), je zaměstnavatel povinen do 15 dnů zaměstnanci tento posudek vydat;

Je skutečností, že zákoník práce zmiňuje pouze pojem ´zaměstnanec´, nikoli „bývalý“ zaměstnanec…,

…ALE judikatura*) dovodila, že pokud tím (bývalý) zaměstnanec nesleduje způsobení újmy zaměstnavateli, je tento povinen mu k jeho žádosti vydat posudek o pracovní činnosti i po skončení zaměstnání.

*) NS ČR 21 Cdo 1893/2002

Zdroj: http://www.dasho­fer.cz/7/0/pra­covni-posudek-cid226717/

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek