Pošlete kondolenci sousedovi, až mu zahyne stářím pes, kočka nebo jiný mazlik?

Je to normální?

Nejlepší odpověď
annas

Kondolenci bych samozřejmě neposílala, ani jsem se s tím nikdy nesetkala.

Pro někoho je pejsek jako člen rodiny. Až bych souseda uviděla, je lepší nereagovat, či reagovat? Nevím. Třeba jen říct, že je mně to líto.

Majitel se s tím musí vyrovnat sám. Někdo potřebuj čas, jiný si brzy vezme jiného pejska

Další odpovědi
elkon

Nejsem pako. Něco takového by mě ani nenapadlo.

zjentek

Na toho paka házím bobek, nepošlu mu nic, kdyby mu umřel kdo chtěl!

A teď vážně. Možná to tady vyzní zvláštně, ale SOUCIT je vždy dobrý. Vždy. A i tady potěší.

Soucit je dobrý dokonce i v tomto případě>>> https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Soucit_se_se­bou

Ale pozor na lítost.

„Mentální společnost je založena na slově. Je to výrazový prostředek, který naše myšlenky překládá druhému člověku. Jenže v případě lidského soucítění jsou slova trošku na obtíž.“>>> https://www.do­brakondice.cz/cla­nek/psychologi­e/soucit-neni-litost-jak-nekoho-utesit-aby-citil-ulevu

anonym

Já to vidím na FB, ve skupinách o zvířatech. Někdo tam hodí fotku andulky, který bylo osm let a ráno ji našli mrtvou. Pak v diskuzi vyjadřují upřimnou soustrast. Tak nevim, jestli mam ten charakter už nadobro pochroumaný, nebo ty lidi jsou prostě infantilní…nevim