Kryšpín

Poslanci PČR, kteří mají několik funkcí, je to elita, platí hypotéku, nebo pracují na 180%?

Na př. pánové Blažek, Babiš i madam Černochová mají docházku okolo 50% tudíž podle mého zastupují jenom 50% voličů.
Na př. Černochová docházka bídná plat 100 tisíc 40 tisíc náhrady, člen vlády 170 tisíc a ještě stihne pracovat komunálně pro Prahu 2.

Nejlepší odpověď
Drap

Většina jich je velmi uvědomělých, extrémně pracovitých a nezvykle vytrvalých. Proto jich má většina několik funkcí a zvládají to lehce a bravurně jako paní Černochová. Jediným problémem je pouze to, že ti přiblblí voliči jejich píli a um neumí většinou rozpoznat a ocenit.

Další odpovědi
Pepa25

Poslanci jsou především různí: někdo je „jen“ poslanec a jiný funkce kumuluje. Ústava říká, že poslanec nemůže být prezident a soudce, další omezení dává zákon č. 159/2006 Sb. o střetu zájmů. Členové vlády jsou obvykle zároneň poslanci, to bylo za všech polistopadových vlád. Kdo proti kumulaci funkcí dlouhodobě vytupuje jsou Piráti, viz např. https://echo2­4.cz/a/SYzzN/tra­fiky-a-kumulace-funkci-pirati-neuspeli-vlada-nabidne-sve-oklestene-reseni
U paní Černochové jen detail: je NEuvolněná radní Prahy 2 https://www.pra­ha2.cz/rada/os-1270/p1=28088 tzn. nemá tři úvazky. Jak moc je výkonná nevím, ale pamatuju, že p. Havlíček pro změnu zvládal jednu dobu hned několik ministerstev najednou.

EDIT: odpověď jsem upravil, protože jsem přehodil angažmá v Radě MČ /raha 2

zjentek

Zásadním problémem intelektuálního občanstva je pochopit skutečnost → ONI NEPRACUJÍ A OD DĚTSTVÍ NIKDY NEPRACOVALI systém svým nastavením jen mate skutečně pracovité přičemž jak politici tak zastoupení intelekt. občanstva ve společnosti poněkud netuší jaký je ten zdravý vliv práce na tělo či mysl proto také i pokožku hydratují uměle taktéž využívání dosud lacino přístupných služeb lékařských totiž není od věci když reakce vlastního těla není pochopena je zde felčar a jeho rada ovšem nejen tělo ale i zaměstnanou mysl je třeba správně pochopit ta při skutečné práci dokáže pravý zázrak ve smyslu projevů jen toho kladného zatímco vše záporné se projeví často PRÁVĚ při zatížení mysli uvažováním tedy je NUTNÉ UJASNIT SI přemýšlení poněkud bolí ovšem práce to rozhodně není.

quentos

Co je to zase za blábol? Vždyť už nedokážeš napsat ani smysluplnou větu.

da ny

Otázka je nejasná, zavádějící.
Pokud bych věřila Vaší informaci, zdá se mi naprosto NESMYSLNÁ souvislost s tím, že 50% účast = zástup 50% voličů (to opět probírali/vymysleli štamgasti?).
Zaměstnanec si odpracuje svých 6, 8 nebo 11 hodin. Za to má finanční odměnu. Práci přesčas, zaplacenou.
Poslancova práce „nikdy nekončí“ a ještě má řadu pomocníků 😉
Pracují i o víkendech, po nocích (sedí v lavicích a diskutují). Jiní jedou domů za rodinou atp.
To, že nesedí, při tlachání ve sněmovně, neznamená, že nic nedělá, ty hodiny jsou u některých k nezaplacení. Ano, a někteří se vezou (jako všude).
I velmi pracovitý zaměstnanec, nebývá nejlépe/nejvíce odměněn, za práci. Jsou i takoví poctivci, kteří, když to přirovnám, „dělají dobrého vola“. Je na ně nakládáno víc, jen proto, že se neumí ozvat, práci ošidit, že za tím vidí chudáka pacienta apod. Neumí „prodat“, každou sebemenší aktivitu, jako jiný kolega.
S poslanci je to podobné. Je třeba chápat to i tak, že na téma, která nepovažují za důležité (nebo bojkotují), se „neobtěžují“ osobní účastí…. (nato snad i ti štamgasti přišli/přijdou 😉.

Pokud si matně pamatuji, jediný Babiš a Zeman, se vzdali části svého platu. Tím nevyjadřuji sympatii k jejich osobě, k jejich, takovému počinu ano. 😉

Kryšpín

Da ny já plně doufám že na př. svetr dáma, nákupčí letadýlek i přijímač signálů odvedou část platu na charitu nebo na pomoc v UA.

zjentek

Je to prosté sledovat prosím ty výrazy/výjev člověka jako takového Havel Klaus Zeman Blažek všichni netáhlo od pohledu dáma jak by smet zatímco nový premiér u našich sousedů se jeví jako těžký dříč.