colombo3

Porušení zákona

Když úřad poruší zákon,můžu žádat odškodnění u nadřízeného orgánu?

Nejlepší odpověď
standa

Na nadřízený orgán se může samozřejmě obrátit vždy, když máte dojem, že na nižším stupni došlo k porušení zákonů či jiných předpisů…, ALE určitě vám tato ´nadřízená´ složka nezaplatí žádnou náhradu škody.

Umím si představit, že by toto upozornění nadřízené složce, mohlo pomoci při mimosoudním vyjednávání.

Pokud vám ani nadřízený orgán ´nepomůže´, pak vám nezbyde, než obrátit se s příslušnou žalobou na soud.