Pořídit si sluchátka ala klapky, anebo špunty?

Nesnáším sluchátka – preferuji bedýnky. Okolnostmi donucen snížit hlučnost, musím si pořídit sluchátka. Raději bych „klapky“ – ovšem chci se rozhodnout na základě následující otázky: Jaký je (zda-li nějaký) rozdíl v kvalitě poslechu mezi oběma typy sluchátek?

Nejlepší odpověď
Löwe

Klapky – kvalitnější poslech a neničí tolik sluch.

Další odpovědi
gecco

Je velký rozdíl ve kvalitě poslechu (+pro uzavřená sluchátka) – ale záleží i na účelu…
Já třeba poslouchám téměř výhradně přes špunty, protože sluchátka téměř výhradně používám při chůzi či přesunech hromadnou dopravou a chci slyšet i okolí (není bezpečné okolí zcela odfiltrovat).

cochee

Čím větší membrána sluchátka, tím hlubší tóny umí sluchátko zahrát. Samozřejmě opravdové basy nezahraje, na to je třeba reproduktor s membránou o průměru více než 10 cm (mimochodem vlnová délka zvukové vlny o kmitočtu 20 Hz, kterýžto kmitočet je zhruba dolní mezí schopnosti slyšení lidského ucha, je více než 17 metrů!) a se slušným rozkmitem, srovnej membránu například ve sluchátkách Koss Porta Pro, která má cca 4 cm a rozkmit odhaduju tak 1–2 mm (a zrovna ty PortaPro umí celkem pěkné basy), kolik asi má membrána ve „špuntu“ – 5 mm v průměru? Basy „hraje“ sluchátko tak, že reprodukuje dobře harmonické, které kolem basů vždy vznikají (žádný normální zvuk není čistý sinus, vždy vznikají nějaké zázněje) a ucho je natolik geniální výtvor přírody, že si ten primární tón z těch alikvótních „spočítá“ a „vymyslí.“

anonym

Jen bych chtěla doda snad,že "klapky"můžete pořídit i bezdrátové…