Peter Kus

Poraďte mi prosím, jsou na okna lepší žaluie nebo rolety?

Nejlepší odpověď
gecco

Osobně rozhodně preferuju žaluzie, pokud možno vnější – např. proti přehřívání jako jediné opravdu fungují.

Další odpovědi
marci1

Preferuji žaluzie. Dají se nastavit tak, že při slunečním svitu zabraňují, aby sluneční paprsky dopadaly dovnitř, ale současně propouští do místnosti dostatek světla. Nejlepší jsou pak žaluzie vnější, před okny. 🙂

anonym

Co člověk to názor.Já zas vyměnila žaluzie za rolety.Žaluziemi mi prosvítalo sluníčko,teď to mám jak v tunelu.Mám jen střední zastiňovací materiál a stačí to.Na jedno okno třídílné mi vyšly s dobírkou na 900Kč.

pusinka50

Preferuji vnitřní hliníkové žaluzie. Dají se nastavit opačným tahem šňůrky na koso tak, aby přímé sluneční paprsky nesvítily do místnosti, ale přesto jde dovnitř světlo. Vyrábějí se v různých barvách, jde je tedy sladit s barvami v místnosti. Vnější žaluzie jsou, myslím, horší na čištění.

http://www.kon­tes.cz/stinici-technika/zaluzie

http://www.stavo-plast.cz/doplnky/za­luzie/zaluzie-vnitrni/zaluzie-hlinikove

atd. .....

suaeda

Máme záclony a závěsy. Žaluzie jsme nechtěli. Dříve byly žaluzie v klasických oknech mezi skly. Dnes u moderních (plastových) oken jsou většinou uvnitř v místnosti, což je výborný lapač prachu. Navíc v kuchyni i případných mastnot z páry. Nejlepší jsou, ale žaluzie (větší lamely) zvenčí + dálkový ovladač. Viděl jsem to u známého a to nemá chybu.

Jana5678

Dobrý den, pokud váháte mezi žaluziemi a roletami, osobně bych doporučila rolety den a noc v systému KOMPLET. Jsou skvělým řešením pro regulaci světla a současně zajišťují dobrou tepelnou izolaci. Díky nim si můžete v místnosti vytvořit příjemné světlo, ať už chcete mít plně zatemněno nebo jen částečně. Takže pokud hledáte praktické a pěkné řešení pro vaše okna, tak na 100 % doporučuji rolety.