Avatar uživatele
HOMER

Poradíte mi, jak vybrat TV s podporou co nejvíce video formátů z USB?

Ahoj, chci koupit nějakou levnější tv s uhlopříčkou od 60 cm, hlavně mi jde o to, aby tv přehrála co nejvíc filmů z usb + alespoň srt a txt titulky. Mám zatím vyhlídlou tuto (viz dále), ale musím se přiznat, že si nejsem jistý. Vím, že ty nejznámější formáty jako avi a mkv jsou jen jakési schránky, ale těch názvů co mohou být uvnitř je tolik, že se v tom absolutně neorientuju a často to ani u tv není uvedeno. Děkuji moc za případné rady :) odkaz: https://www.ma­ll.cz/televizo­ry/ecg-24-h01t2s2

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Alesh před 1955 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Alesh

Tak však sis asi našel, to co chceš, ne? Ta TV, co jsi na ní dal odkaz, má v popisu:

Přehrávání z USB
Video: mpg, avi, ts, mov, mkv, dat, mp4, vob
Hudba: mp3, aac, m4a
Obrázky: jpg, jpeg, bmp, png
Textové soubory: txt, srt, ssa, ass, smi ,sub

A pokud nezvládne nějaký ten kodek, tak zas není takový problém to překonvertovat. Totéž platí i o audiu a titulcích.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
jáára

A jako k čemu to je dobrý?
Si k televizi zapoj počítač a neřeš blbosti.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dubraro

Poradím. Musíš si přečíst a porovnat technické specifikace.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Edison

Aleshi, není avi jako avi, mpeg jako mpeg a už vůbec ne mkv jako mkv… Homer aspoň tuší, o čem píše, když ví, že problém je v kodecích, ne v kontejneru. A jistě se mu nerchce pořád něco konvertovat a hledat, co to spustí a co ne… Sám mám takhle pár věcí doma na NASku, co jeden televizor přehraje a druhej ne a obráceně. Někdy jde jen o zvuk, měkdy o videjo… Prostě na pytel… Takže na to prdim a řešim věci on-line. Mimochodem… stejně nejsem furth doma, takže si pak věci, včetně TV (bo jsem podstatnou část doby mimo naší republiku), pouštím přes HDMI…

před 1955 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
HOMER

Popř. bych mohl koupit monitor + nějaký levný usb přehrávač filmů, ale nějak se mi nedaří najít žádný pořádný, kde by bylo vyloženě uvedeno které formáty umí a bylo jich tam hodně.

před 1955 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
dr.luha

Jako přehrávač se dá případně použít i nový set-top-box s podporou H265 (HEVC). Parametry jsou uvedeny u výrobku.

před 1955 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jáára

RBP…

před 1955 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
HOMER

O možnosti připojení pc vím a do budoucna s ní počítám, přesto momentálně potřebuji, aby přehrávala filmy z usb, jinak bych sem tento dotaz nedával. K čemu je to dobré? Si třeba založ novou otázku :D

před 1955 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Potřebuješ? Opravdu potřebuješ? Jsi si jistý??? Nepotřebuješ. Věř mi…

před 1955 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
HOMER

Chápu že jde o trochu složitější otázku, nak terou neumí odpovědět každý, ale tyhle kecy? No nic, aspoň jsem to zkusil. Díky Aleshovi za pokus, ano asi jsem našel, ale nejsem si jistý, protože se nevyznám v jednotlivých kodecích, to co je tam uvedeno (např. avi) jsou jen „kontejnery" a tv nemusí umět přehrát co je uvnitř. Řešení pak bude asi skutečně v software, který již průběžně hledám. Pokud by to někoho zajímalo, jde o dárek do místnosti, kde pc není a kde bude PC ihned sloužit pro pouštění pohádek a dalších filmů během svátků. Proto píšu, že to tak potřebuju

před 1955 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Otázka je jednoduchá. Leč život je mnohem jednodušší… 😁 Jiank pokud je opravdu nutnost něčeho takového, lze se poohlédnout po MMC (ty toho zpravidla uměj podstatně více, než samotné TV), nebo apple TV.

před 1955 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jáára

Příspěvek smazán administrátorem.

před 1955 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
HOMER

*TV

před 1955 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
HOMER

No nic, takže apple tv? :D Zravím trolla jááru a loučím se

před 1955 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Mohla by to být jedna z mnoha možností… vynechám-li klasické MMC (což jsem už dlouho neviděl) a problematika je na všech podobných věcech podobná. Osobně bych se na to vybodl a připojil TV kabelem k routeru a k ninternetu. Pak si najdeš co chceš ať už na YT, HBBTV, nebo zakoupíš některou z filmoték…

před 1955 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Přesně, jak Jáára říká… 😁 😁

před 1955 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek