Liara

Poradí někdo dobrou knížku ohledně programování?

Chtěla bych se naučit vytvářet hry tudíž budu jako samouk potřebovat dobrou literaturu a předpokládám na tohle budu potřebovat právě to programování a bylo mi doporučeno C++ …Mužete mi někdo něco tedy prosím doporučit? :)

Nejlepší odpověď
Orange

Než vůbec koupíš nějakou literaturu, tak si nejdřív zkus alespoň nějaké základy pomocí tutoriálu na internetu. Pokud ti nedělá problém angličtina a jakože by při programování neměla, tak napiš do Googlu C++ programming tutorial a máš to. Já bych doporučil si na Codecademy.com projet lekce v Pythonu. Má jednoduchý syntax a naučíš se základy, které jsou skoro v každém jazyku (nepočítám HTML a CSS). Pak už ti C a C++ půjde lépe, protože se naučíš jen nový syntax.

Kdyby tě ještě něco zajímalo, tak klidně napiš.

Další odpovědi
RedC22

No, ehm, pokud začínáš programovat, tak si nejsem jistej, jestli je zrovna C++ vhodný jazyk pro začátečníka. Když chceš dělat hry, co takhle třeba C# a knihovan XNA? Naučit se základy v C# mi přijde o dost jednodušší, než základy C++. Ohledně knih pro C#: mám dobrý reference o knize „C# pro zelenáče“. Na XNA pak existuje hromada (video)tutoriálů a to i v češtině, jako třeba tenhle: http://www.you­tube.com/watch?v=oF­gj6KI7UzE

anonym

skúste toto: http://diskuse­.jakpsatweb.cz/?ac­tion=vtopic&fo­rum=15