KOPRETINNKA

PORADI mi někdo zjednodušeně jak poznám a jak zdůvodnit, kde napsat ve slovech měkké a tvrdé i,y?

po měkkych a tvrdých vim, ale po obojetných ne.

Nejlepší odpověď
kupkina

To se musíš naučit vyjmenovaná slova, vzory skloňování a pochopit shodu podmětu s přísudkem.

Další odpovědi
BENYTA

Mě to naučily stohy přečtených knih,vyjmenovaná slova si pamatuji v pořadí,které jsem se učila,tak se mi desetiletá dcera smála,že se vytahuju a přitom to neumím,pracně jsem jí vysvětlila,že dnes mají pomíchané pořadí.Je zajímavé,že je měla dokonale naučené,ale používání v praxi je bída.PROTOŽE NEČTE! Leda tak na internetu!Jsou věci ,které musí člověk pochopit sám,hlavně nezkoušej si to slovo napsat na papír s oběma tvary,a pak správný bude tvar,který je lepší na pohled!
Držím palce.

annas

V češtině se správně používá pojem shoda přísudku s podmětem, nikoliv naopak. Při rozboru věty se vždy vychází z určitého slovesného tvaru.

Saurus

naučit se vyjmenovaná slova, atd. jak už to tu je napsané. Ale není to zase tak těžké, většina lidí si vyjmenovaná slova úplně stoprocentně nepamatuje a stejně ví kam napsat tvrdé a kam měkké i. Je to o zkušenostech – když budeš hodně číst a cvičit, za chvíli na to budeš mít cit a nemusíš nad tím vůbec přemýšlet. Jsou ale lidé, kteří se tohle nikdy pořádně nenaučí a mají s tím problémy celý život – pokud trpí třeba disgrafií atp.