Avatar uživatele
KOPRETINNKA

PORADI mi někdo zjednodušeně jak poznám a jak zdůvodnit, kde napsat ve slovech měkké a tvrdé i,y?

po měkkych a tvrdých vim, ale po obojetných ne.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, annas, gnr54 před 5080 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kupkina

To se musíš naučit vyjmenovaná slova, vzory skloňování a pochopit shodu podmětu s přísudkem.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
BENYTA

Mě to naučily stohy přečtených knih,vyjmenovaná slova si pamatuji v pořadí,které jsem se učila,tak se mi desetiletá dcera smála,že se vytahuju a přitom to neumím,pracně jsem jí vysvětlila,že dnes mají pomíchané pořadí.Je zajímavé,že je měla dokonale naučené,ale používání v praxi je bída.PROTOŽE NEČTE! Leda tak na internetu!Jsou věci ,které musí člověk pochopit sám,hlavně nezkoušej si to slovo napsat na papír s oběma tvary,a pak správný bude tvar,který je lepší na pohled!
Držím palce.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
annas

V češtině se správně používá pojem shoda přísudku s podmětem, nikoliv naopak. Při rozboru věty se vždy vychází z určitého slovesného tvaru.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Saurus

naučit se vyjmenovaná slova, atd. jak už to tu je napsané. Ale není to zase tak těžké, většina lidí si vyjmenovaná slova úplně stoprocentně nepamatuje a stejně ví kam napsat tvrdé a kam měkké i. Je to o zkušenostech – když budeš hodně číst a cvičit, za chvíli na to budeš mít cit a nemusíš nad tím vůbec přemýšlet. Jsou ale lidé, kteří se tohle nikdy pořádně nenaučí a mají s tím problémy celý život – pokud trpí třeba disgrafií atp.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek