Kepler

Poradí mi někdo s nenáročnou pokojovkou?

Znám jich sice dost, ale ještě si nejsem jist, co se hodí do bytu, který není zrovna moc prosvětlený. Že by kapradina? Ale ta potřebuje i hodně vláhy, že? Co když budu týden pryč?

https://pixaba­y.com/cs/rostlin-p%C5%99%C3%ADrody-kapradina-54409/

Nejlepší odpověď
autacek

To vypadá na kapradí.

Nenáročná pokojovka by mohla být voskovka (chce však trochu světla, aby vykvetla), případně tchyniny jazyky, ty vydrží ještě víc. 🙂

Další odpovědi
yuko

Orchidea

ahold

Tak s touhle potvůrkou jsem si tak dlouho nerozuměla až jsem to vzdala. Vzdušná vlhkost, zalévání, rosení, světlo. Prostě toho po mě chtěla moc.

https://abece­dazahrady.dama­.cz/clanek/po­kojove-kapradiny

aliendrone

Tak primárně se u mě daří především těmto – http://www.ume­lekvetiny.cz/zbo­zi.php?soid=1

Mají MNOHO výhod, nevadnou, nenapadá je hmyz a vůbec pro chlapa ideální volba!!!

Jinak zkus kaktusy, ty se nemusí moc zalévat, v zimě vůbec ne! ;) :D :D

Kepler

Klingon: máš recht, už mi bez jediné intervence dva roky přežívají 4 umělorostliny. Kaktusy teda – nic moč.

aliendrone

Vím, zmínil jsem se jen pro případ, že bys byl vyznavačem utrpení a obecně masochismu! (Tím utrpením myslím ZALÉVÁNÍ toho kaktusu, ty chlíváku jeden!!) ;) :D :D

Kepler

autacek, Drap: ptal jsem se na něco jiného. Jak je zřejmé z otázky, kapradina asi nebude do mých podmínek vhodná (otázka zavlažování).

Kepler

Existuje jiná vhodná rostlina?

yuko

http://www.chytre-bydleni.cz/ne­narocne-pokojove-rostliny-pro-pestitelske-antitalenty
U me kvetiny rostou, nehynou a nemuci rict, ze jim venuji velkou peci. Samozrejme jim dopravam vodu a svetlo. A pokud maji preckat dovolenou, da se to zaridit tak, aby neuvadly. A co tak strcit do hliny datli nebo seminko z mandarinky? Orchidee zalivam jednou za tyden a porad kvetou.

Kepler

Díky, docela mě překvapily ty orchideje. Ten odkaz je užitečný.

yuko

Měla jsem vždy byt plný rostlin, ale orchidee ne. Myslela jsem si, že jsou drahé na to, abych je pak musela vyhodit. Teď mám okenních parapetech tři druhy a rostou již několik let. Ale z čeho mám největší radost, že mám i obyćejného blázna z původní rostliny ještě ze základky a to je už hezkých pár let. Ale hlavně Keplere, vyhoď nebo daruj ty umělotiny. A kup si hlínu, květináče a zkoušej. Uvidíš, co všechno Ti poroste. A nemusíš koupit ani jedmu rostlinu, stačí oddenek, semínko.