SEMPAKO

Pomůžete mi s PHP?

Dobrý den, potřeboval bych pomoct nevím jak udělat to aby z „textarea“ se převedl text přes tlačítko submit do .txt (Asi nějak takhle: Napíšu něco do textarea a kliknu na tlačítko a text se mi uloží do PC) Moc děkuji za každou odpověď.

Nejlepší odpověď
Shaohao

Jednoduse takto:

<form action=„test.php“ method=„post“>
<textarea name=„save_this“></t­extarea>
<input type=„submit“ value=„Ulozit“>
</form>

<?php

if (isset($_POST[‚sa­ve_this‘])) {
file_put_conten­ts(‚nejaky.txt‘, $_POST[‚save_this‘]);
}

Pokud file neexistuje, tak se vytvari a premazava se, pokud maji data navazovat je treba pouzit flag FILE_APPEND jako treti argument. Ovsem toto reseni neni thread-safe.

Další odpovědi
arygnoc

našťastie toto spraviť nejde – viete si predstaviť, že by vám nejaký kód čokoľvek ukladal do pc?

ale:
je možné, aby sa dotyčný text odoslaný formulárom uložil na servri (na formáte nezáleží) a tento súbor je možno stiahnuť – samozrejme sa dá urobiť i ponuka na jeho stiahnutie.
dá sa napr. spraviť i odsielanie textu/súboru na e-mail, možností je viac.

záleží na konkrétnom požiadavku.

;-Q
Doplňuji:
Shaohao:

ale súbor sa neukladá do počítača, ale na server!

(i napr. apache na domácom počítači je server!)

;-Q