Kamulína

Pomůžete mi s jednou hádankou?

V akváriu plave 15 rybiček: 5 oranžových, 7 modrých, 3 žluté. Kolik rybiček musím náhodně vytáhnout, abych měla jistotu, že si vytáhnu modrou???
Doplňuji:
Moc vám děkuji ;) Velmi jste mi pomohli

Nejlepší odpověď
Nazdar Bazar

Zřejmě 9.

Další odpovědi
Lamalam

Rybiček 9, ponožky stačí 3.

klumprt

Určitě 9.
Podobná hádanka, ale lepší:
V zásuvce prádelníku je naházeno 24 modrých ponožek a 24 červených ponožek. Vzhledem k tomu, že v pokoji nesvítí světlo, musím tam jít potmě. Kolik nejmíň ponožek musím vytáhnout, abych měl jistotu, že budu mít dvě stejné barvy?

markos111

Adelexx

9, protože máš 5 oranžových a 3 žluté, kdyby si náhodou vytáhla všechny žluté a oranžové je jich 8 , takže v akvariu zbývají už jenom modré, proto na 9 pokus můžeš vytáhnout jedině modrou.

tencosepta

9. Tím totiž můžu vytáhnout všechny oranžové a žluté a zároveň jednu modrou.