zjentek

Pomůže někdo s počítačem?

před kratším časem jsem tady řešil a nevyřešil problém s laptopem… mohl by mi s tímtéž někdo pomoci?
Viz otázku v odkazu:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-nemuzu-spustit-system-windous-bez-externiho-disku#discussion

..a ještě poslední dotaz- může něco podobného být třeba slabou CMOS baterkou?

Nejlepší odpověď
odik

Píšeš o modré obrazovce s bílým textem. Pokud problikne jen na chvíli, ale vždy ve stejném okamžiku (např. hned po startu), tak to řeším připraveným foťákem a normálně to vyfotím (někdy až na několikátý pokus). Jakmile máš kód z obrazovky, dá se snadněji dohledat, co mu asi vadí.

Ve finále ale hodně těchto problémů končí prostě přeinstalováním Windows. Ono jim to prospěje jednou za čas vyházet všechen nepořádek, co se tam za dobu používání postahoval a nainstaloval.

PS: Větší šanci na radu budeš mít na nějakém PC specializovaném fó­ru.

Další odpovědi
bolak

A nemáš v BIOSu nastavené načítání systému z USB? Je možný že máš nějakou pofidérní desku, a že hledá sytém na USB a když ho USB nenajde, tak se posune k diskům kde ho najde a naběhne, ale pokud máš USB porty prázdný, tak jí hrábne v kebuli a neví co má dál dělat.

Je to jenom taková teorie bez ničeho, vycucaná z palce, ale zkus se podívat v biosu, jestli tam nemáš někde aktivovanou položku bootování z USB, případně pokud tam nic jiného nenajdeš, vem foťák a vyfoť všechna menu do kterých se tam dostaneš a nadílej všechny obrázky zde > http://postima­ge.org/ (klidně všechny najednou) a nahoď odkaz.

gecco

K Doplnění:
Neumím si představit, že by tohle způsobila „slabá CMOS baterka“…
Ledaže by měl pravdu Bolak s tím, že máš „nějakou pofidérní desku“ – nebo spíše speciální BIOS, který při nastavení boot sekvence na USB->HD->… prostě potřebuje hrábnout na nonboot flashku, aby přepnul na HD (to jsem ještě neviděl) – pak ano, vymazání CMOS by mohlo toto chování způsobit – ale to si snadno zkontroluješ:

  1. zkontroluj nastavení boot pořadí BIOSu
  2. nastav je na HD->… (první HD)
  3. počítač nevypínej, ale jen restartuj (tím se nepřeruší napájení a BIOS by se neměl přenastavit)

Pokud tomu takto bude a po vypnutí se BIOS znovu přenastaví, je to baterkou zálohující CMOS…
😉

setapouch

Vyhazej vsechno, co se spousti po spusteni a neni nutne.

Rylon

V systému se podívej jestli nemáš na flashce nastavenou virtuální RAM. Nastavení v BIOSU aby načítal z USB je úplná s dovoléním píčovina, protoze by se nenačetl systém. Napsalo by to akorátněco v tom smyslu ze: "root directory(a blikající kurzor). Kazdopádně preinstalace Windows vyreší vše..

odik

Proč mu tady radíte zkontrolovat, aby měl jako první na bootování HDD, když to se řešilo už v jeho prvním dotaze (na který zda odkazuje) a psal, že to nepomohlo?

bolak

Jediný co pro tebe do té doby můžu udělat, je dát tomu hvězdičku, aby to vidělo více lidí :)

Dochy

To probliknutí „modré obrazovky s nějakým textem“ se zpravidla dá vyřešit klávesou „pause/break“

jáára

normálně se to dělá zakázáním restartu při selhání – pak tam zůstane viset…