zjentek

Pomůžete s výběrem laptopu?

Dobrý den, je třeba zakoupit notebook. Ten má sloužit výhradně k prohlížení internetových stránek v prohlížečích a k nahrávání a sledování fimlů. K jakékoli jiné práci či zábavě sloužit nebude (zatím). Měl by být výkonný, jak se na moderní techniku sluší a patří (naznačuji, že při výběru není podstatné držet se cenově nízko, čili zastaralou elektroniku či tech. kompotenty spíše nebrat). Měl by býti „svižný“ a tichý. Na trhu se neorientuji, neboť je podobnými produkty přesycen a já zde tápu, nerozumím technice tohoto směru a ani nesleduji pokrok.

Za případnou pomoc mnohokrát děkuji.

Tím „zatím“ jsem otázku nejspíše skutečně zazdil. Ovšem já do budoucna neplánuji nic a to především „na počítači“. Nemíním se v tomto ohledu ničemu novému učit, zvláště když k tomu není žádný vztah.

Takže jde o notes coby brouzdaliště. Když jsem dady prvně žádal o radu, doufal jsem, že mě někdo nasměruje na konkrétní modely notbuků (zkrátka chci laptop, ne tabletku). No a poradit bych potřeboval právě s těmi specifikacemi jako třeba:

S windows, či bez? (Chci desítky, ale ty mně prej mladí dnes nainstalují zcela zdarma z netu a budou se prej chovat stejně, jako bych za ně dal peníze, tak nevím, nerozumím, proč utrácet.)
(Zde by mne zajímal reálný názor bez zbytečných a dlouhých keců na téma legální vs. ilegální.)

Čili koupit tabletku s W, či bez?

Dále má být příslušný v čase, jak se na dnešní elektroniku sluší, nic zastaralého. Vypichuji klid a rychlost, takže SSD disk samozřejmostí, atd atd… Ale jaké atd.? Právě v tomto bych jako laik očekával rady.

Hledám NB, který poběží bezúdržbově, nejlépe co nejdéle v tichosti a svižně. Klidně připlatím, ale na druhou stranu mně nejde o „herní mašinu“ s cenovkou někde 30českých.

Nejlepší odpověď
cochee

Největší zapeklitostí je to slůvko, cos dal do závorky – zatím. Bude něco po „zatím,“ pokud ano, kdy to nastane a co to bude? Protože na uvedené činnosti by stačil ze současné nabídky í low-end, za předpokladu, že má notebook dost RAMky, to je velmi, velmi důležité – doporučuji minimum 6 GB. Víc peněz bych do ntb na filmy a brouzdaliště nedával. (No, já bych totiž do ntb nedal ani korunu, preferuju stolní provedení a když už, tak tablet.)

Další odpovědi
aliendrone

Přesně jak píše cochee, je to o tom „zatím“. Dnes ti stačí filmečky a web, zítra si vzpomeneš na 3D shootery či editaci videa a pozítří na těžbu kryptoměn… To pak velevážejná Její démonická excelence led RAĎ! ;) :D :D

anonym

možná přeci jen zauvažujte nad nějakýn 10" tabletem, ten je přeci jen pro konzumaci obsahu typu web/filmy/hudba a částečně i na práci s dokumenty, tabulkami atd kdyby to časem bylo potřeba přímo designován. V případě notebooku zbytečně utrácíte za operační systém windows, který je v tabletu od googlu zdarma (android) a díky tomu jsou tablety cenovkou výrazně níž. Tablety jsou i výrazně lépe optimalizovány takže rozhodně nepotřebují 6GB ram pro naprosto plynulou práci stačí bohatě 3GB. Pokud vyberete nějaký novější Samsung či Huawei půjde o svižný stroj který je extrémně tichý (uvnitř nerutují žádné ventiátory ani disky). Uživatelsky je navíc domnívám se android mnohem přívětivější než windows na takové to domácí surfování a také nesrovnatelně bezpečnější než windows, které se bez výkon užírajícího antiviru neobejdou a které jsou pod permanentním tlakem všemožných virů 🙂 Android, ať už se o něm říká mezi amatéry a příznivci applu cokoliv je rozhodně v tomto ohledu bezpečnější cesta jak používat internet než notebook s windows.

Navíc není problém v případě potřeby k tabletu klávesnici dokoupit s tím, že ta pak bývá součástí nějakého skládacího obalu do kterého se tablet rovnou schová. Ale časem spíš zjistíte že to u takového zařízení k ničemu není, softwarová klávesnice obvykle bohatě stačí a na psaní delšího textu se dá využít nečekaně velmi spolehlivé rozpoznávání hlasu, text prostě nadiktujete do mikrofonu, hlas rozpoznává dobře natrénovaná A.I. takže se setkáte jen s minimem chyb.

dust8

A jaká úhlopříčka displeje? To je taky zásadní údaj. 15", 17", 19"? Dále u RAMky bych dnes nebral nic menšího, než 8GB. 6GB už je dnes na hraně a do budoucna by nemuselo stačit. Jako značku bych nikdy nebral Acer, protože je velmi poruchový. Dobré zkušenosti mám s Asusem a bral bych i Lenovo.

Ve tvém případě bych vzal něco takového: https://www.czc­.cz/asus-vivobook-15-x540ub-stribrna_3/25212­4/produkt

Jinak je problém, že tvůj požadavek SSD disku je často zaručen, ale v kombinaci např. s klasickým diskem např. 1 TB kapacita. Já ti našel takový co má 256 GB SSD jenom, ale zase nevím jestli by ti 15ka úhlopříčka nebyla malá. Napiš mi kdyžtak do pošty, protože já nad něčím dost podobným také uvažuji.

elkon

Např. tento.https://www­.dellpoint.cz/e-shop/notebooky-dell/inspiron/exa-d-n-3580-n2–511k---dell-inspiron-3580–15-fhd-i5–8265u4gb1tb520–2gbmcrhdmidvdw10ho­me2rnbdcerny.as­px
Nelegální operační systém bych vám nedoporučoval, pro váš klid i s ohledem, že si moc s počítačem „netykáte“.

jedy

Do 30 tisíc nejlépe vyjde ASUS ZenBook UX433 (FN/FA).

Je to laptop s 14" displejem, v ještě menším těle, takže je opravdu lehký a dobře se přenáší. Displej je skoro bezrámečků, s kvalitním IPS panelem, takže na zábavu ideální.

Co se týče výkonu, je tam vše, co od moderního notebooku očekáváte: Procesory Whiskey Lake + dostatek paměti RAM + SSD disk. A pokud byste si přeci jennáhodou rozmyslel to „zatím“, tak se prodávají i verze s grafickými kartami pro nějaké to hraní her.

Windows 10 je tam předinstalovaný, takže se není, o co starat.

Zdroj: https://toply­.cz/nejlepsi-notebooky/

zjentek

@dust: Díky. 15'' je ovšem málo, chce to min 17, možná 19 by nebylo zlé, ovšem to už jsou drahé stroje pro hru či tak, ne? Ram 8GB, to jo a Lenovo jsem taky slyšel chválu, ale značku jinak neřeším,– no musí mít nějakou úroveň, to je jasný. 250GB SSD mně stačí, vůbec nepotřebuji TB, tolik zas ty filmy nekoukám! (; …Takže něco takovýho s největším displejem, jaký je možný. Anebo 17ku a přikoupím monitor k propojení- na to koukání filmů. Luxus monitor 32'' jsem se díval je dnes na trhu za 2,5 až 4 tis., takže pohoda.

zjentek

(Kdybys skutečně teď někdy kupoval podobný zboží a koupili bychom si oba stejnej kus, tak bychom určitě mohli kupovat dva s nějakou slevou… Určitě…) (;

zjentek

A- drone, tím se skutečně NIKDY zabývat nebudu! Poradíš slušný notes , abych byl tak nějak spojen se světem thru brow ser? Vím, že tomu rozumíš.

anonym

kdyby vás alternativní možnost tablet přeci jen zaujala doporučuji vybírat z této nabídky http://bit.do/eSQRK (je to zkrácený odkaz na heureka.cz)

zjentek

Díky.