Avatar uživatele
zjentek

Proč nemůžu spustit systém (Windows) bez externího disku?

… s jakýmkoliv diskem, kterej má úložnej prostor (min. fleška) a je zapojenej skrz USB, se ten laptop rozběhne, ale pokud mám USB porty prázdný, tak je to marný boj – napíše mně, že pravděpodobně změnou hardwéru nebo softwéru došlo k potížím a jak prej chci systém spustit, jestli běžným způsobem, nebo jak… no a pak je to pořád dokola – spouštím a nenačítá a píše furt to samý, dokud tam nevrazím nějakej ten disk… pak se windows normálně načte… ;qqq???
Bojím se, že to jednou nespustím vůbec, páč někdy už to blbne i s tím přídavným médiem a už to začíná bejt takový „na náhodu“ ;qqq

Raibek: to je přesně můj případ ..nemohl bys mi v diskuzi napsat, kde hledat, když v „po spuštění“ není nic?

isteron: Mohl by mi někdo napsat, jak přesně to v Biosu nastavím?

jáára: vůbec nic to nevyhazuje ..vlastně při startu tam na zlomek sekundy přeblikne modrá obrazovka s nějakým bílým a poměrně dlouhým textem, ale to nestíhám přečíst ..to by nedal ani trénovanej robot
..takže žádnej kód ;q

postcd: někdy už to nestartuje ani s tou fleškou- úspěšné spuštění je hodně na náhodě

..v biosu jsem dal tovární nastavení a je tam:
1st: z harddisku
2nd: z cd/dvd
3rd: ze sítě
a až jako čtvrtý je externí disk
..koukal jsem, že se to dá mezi sebou přehazovat a nebo cokoliv z toho zakázat ;q

dík všem za ochotu pomoci..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3170 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
isteron

Bude treba nastaviť na biose štart systému z HD

Upravil/a: isteron

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Asi jsi to pos…l, když jsi něco instaloval. V tu dobu jsi měl zapojený buď ext. disk nebo flešku. Při instalaci jsi odklikával next, next, next… a zde došlo k chybě, jelikož nějaký soubor nebo akce se zapíše při startu právě na ten ext. disk nebo flešku, která tam není a tudíž dochází k chybě.
Chtělo by to prohledat po spuštění, popř. další a tyto odstranit.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
setapouch

Dá se spustit v bezpečném režimu, přes klávesu F8?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Jdi s tím do servisu,tady to nevyřešíš.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Jugar, když to tady pojmeme jako ty, tak já půjdu do servisu, odpovědi ukončej web a ty půjdeš na zelenou louku za ostatními pseudokelty ..mečovat se ;q

před 3170 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
postcd

viz odpověd uživ. „isteron“. do biosu se jde hned při zapnutí pc klávesou Del a nebo snad F12 mělo by to tam být napsáno a boot sequence by měla být bez USB a první ten WIndowsový disk.
Pokud to není Biosem tak nevím, leda tam mít pořád nějakou flashku/koupit více flashek nebo reinstal.

před 3174 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jáára

napiš sem kód chyby a hlášku.
Tuším IRQ_NOT_LESS_OR_E­QUAL,

copak ti to vyhodí?

před 3174 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jáára

nahraj někam minidump…

před 3170 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

co to je minidump?

před 3170 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

..složka minidump v oddílu C ve windows je prázdná, to je vše co vím ;q

před 3170 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet