zjentek

Proč nemůžu spustit systém (Windows) bez externího disku?

… s jakýmkoliv diskem, kterej má úložnej prostor (min. fleška) a je zapojenej skrz USB, se ten laptop rozběhne, ale pokud mám USB porty prázdný, tak je to marný boj – napíše mně, že pravděpodobně změnou hardwéru nebo softwéru došlo k potížím a jak prej chci systém spustit, jestli běžným způsobem, nebo jak… no a pak je to pořád dokola – spouštím a nenačítá a píše furt to samý, dokud tam nevrazím nějakej ten disk… pak se windows normálně načte… ;qqq???
Bojím se, že to jednou nespustím vůbec, páč někdy už to blbne i s tím přídavným médiem a už to začíná bejt takový „na náhodu“ ;qqq

Raibek: to je přesně můj případ ..nemohl bys mi v diskuzi napsat, kde hledat, když v „po spuštění“ není nic?

isteron: Mohl by mi někdo napsat, jak přesně to v Biosu nastavím?

jáára: vůbec nic to nevyhazuje ..vlastně při startu tam na zlomek sekundy přeblikne modrá obrazovka s nějakým bílým a poměrně dlouhým textem, ale to nestíhám přečíst ..to by nedal ani trénovanej robot
..takže žádnej kód ;q

postcd: někdy už to nestartuje ani s tou fleškou- úspěšné spuštění je hodně na náhodě

..v biosu jsem dal tovární nastavení a je tam:
1st: z harddisku
2nd: z cd/dvd
3rd: ze sítě
a až jako čtvrtý je externí disk
..koukal jsem, že se to dá mezi sebou přehazovat a nebo cokoliv z toho zakázat ;q

dík všem za ochotu pomoci..

Nejlepší odpověď
isteron

Bude treba nastaviť na biose štart systému z HD

Další odpovědi
JájsemRaibek

Asi jsi to pos…l, když jsi něco instaloval. V tu dobu jsi měl zapojený buď ext. disk nebo flešku. Při instalaci jsi odklikával next, next, next… a zde došlo k chybě, jelikož nějaký soubor nebo akce se zapíše při startu právě na ten ext. disk nebo flešku, která tam není a tudíž dochází k chybě.
Chtělo by to prohledat po spuštění, popř. další a tyto odstranit.

setapouch

Dá se spustit v bezpečném režimu, přes klávesu F8?

anonym

Jdi s tím do servisu,tady to nevyřešíš.

zjentek

Jugar, když to tady pojmeme jako ty, tak já půjdu do servisu, odpovědi ukončej web a ty půjdeš na zelenou louku za ostatními pseudokelty ..mečovat se ;q

postcd

viz odpověd uživ. „isteron“. do biosu se jde hned při zapnutí pc klávesou Del a nebo snad F12 mělo by to tam být napsáno a boot sequence by měla být bez USB a první ten WIndowsový disk.
Pokud to není Biosem tak nevím, leda tam mít pořád nějakou flashku/koupit více flashek nebo reinstal.

jáára

napiš sem kód chyby a hlášku.
Tuším IRQ_NOT_LESS_OR_E­QUAL,

copak ti to vyhodí?

jáára

nahraj někam minidump…

zjentek

co to je minidump?

zjentek

..složka minidump v oddílu C ve windows je prázdná, to je vše co vím ;q