Itela

pomozte mi pochopit násobení a dělení zlomků s odmocninami a mocninami. Pořád se v tom motám. Díky

Odpovědi
fyziq

No, hele, být tebou, tak bych si koupil matematiku v kostce, tam je to všechno suprově vysvětlený.

Dochy

Určitě Tě někdo brzo upozorní, že tohle není diskusní servr. Já samozřejmě ne 😉
Měla bys napsat co konkrétně Ti není jasné. Obecně je to popsané v každé učebnici a je zbytečné to sem opisovat všechno.

titita

Nejdřív spočítáš hodnotu mocniny nebo odmocniny (tř na druhou = 3.3=9, pět na třetí=5.5.5=25 atd) a pak tím vynásobíš ten zlomek.