nikola138

Pomohli by ste mi s postupem konstrukce trojúhelníka? 1. a= 36mm c= 45mm výška na stranu b = 3cm.

Nejlepší odpověď
MrGandy

je potřeba i nákres … ale postup bude vypadat takto:

  1. BoB ; |BoB|= 3cm
  2. p ; p ┴ b

3)k1 ; k1 (B; 3,6 cm)

  1. C; C € p (průnik) k1
  2. k2 ; k2 (B, 4,5cm)
  3. A ; A € p (průnik) k2
  4. trojúhelník ABC

Doufám, že to mám dobře a dobře jsem pochopil zadání

Další odpovědi
hippeace

nevím jak te jinak kontaktovat
u té dvojki by to chtělo upřesnit protože kolmice p může ležet kdekoliv a co je přímka b by chtělo taky napsat. jo a bod C a A jsou také v opačné polorovině (v zápise mají být všechny podrobnosti)
jinak já jsem to udelala takto:ůsečka AB k ní rovnoběžky ve vzdálenosti 3 cmz bodu B kružnice o r=3,6cm kde se střetne kružnice s rovnoběžkami tam jsou body C které mi narozdíl od MrGandy vyšli 4
no a ted kdo udelal chybu mi to ted opakujem taze to mam cerstve v pameti sa myslí si ze to mám dobře :) ale možná sem se sekla xD