Avatar uživatele
martinecek2

Pomůžete mně s výpočtem příkladu s časovou prodlevou?

Dobrý den,
níže popsaný příklad je ZE ŽIVOTA, potřebuju ho teď k práci… bohužel jsem se během výpočtů setkal s asi 5 odlišnými výsledky a teď jsem z toho úplně mimo… Řeším toto:

den má 86400 vteřín
potřebuju získat 20000 kreditů denně
a vím že 0.8 kreditů získám 1 požadavkem (1 požadavek je 0.8 kreditů).
Kolik je to požadavků denně, týdně a měsíčně?
Potřebuju zjistit, jaká prodleva má být mezi jednotlivými požadavky, aby daná věc fungovala nonstop.

Dostal jsem se k číslu 25000 požadavků denně s časovou prodlevou 3,456 vteřin mezi každými dvěma požadavky (když budu počítat z těchto dvou čísel, tak se to zdá se – vychází, ale vůbec si nejsem jistý, jestli to je dobře).
Mockrát děkuji za pomoc.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Alesh před 3006 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Alesh

Odpoveď byla označena jako užitečná

taková trivka snad nemůže dělat problém…
1 požadavek = 0,8 kreditů ->
1 kredit = 1 / 0,8 = 1,25 požadavků
20.000 kreditů = 1,25 * 20.000 = 25.000 požadavků

1 den = 24 hod. = 1440 min. = 86.400 s

1 požadavek je tedy nutné „vyslat“ za 86.400 / 25.000 s = 3,456 s.

Čili máš to zcela správně.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?martinecek2 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zelí

Bych řekl, že to máš dobře.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Quimby

Nejsem si jistý zda rozumím zadání.

Chceš mít 20k kreditů denně, což tedy odpovídá 20k/0.8 = 25k požadavků. A ptáš se kolik požadavků za vteřinu musíš udělat aby to vyšlo přesně na ten den?

No den má 86400 sekund takže 86,4k/25K= 3,456 vteřin. Takže pokud vykonáš požadavek za 3,456s nebo rychleji tak potřebný počet kreditů za den nasbíráš. Samozrejmě pokud každý požadavek trvá stejně dlouho

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
orwell

Jestli jsem správně pochopil, tak se martinecek2 ptá na časovou prodlevu mezi požadavky. Těch vypočtených 3,456s je podle mého názoru součet doby potřebné k realizaci požadavku a časové prodlevy mezi požadavky. Takže prodleva mezi požadavky bude o něco kratší. O kolik, to nelze říct, protože o době realizace požadavku zde není nic řečeno. Bude-li např. doba realizace 1s, pak prodleva musí mít délku 2,456s. Nebo se mýlím?

před 3006 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek