Avatar uživatele
standa123

Pomoc s výběrem kalače

Poradí mi někdo s výběrem kalače? Osobně se mi zamlouvá cenově tento Fiskars: http://www.danesi-shop.cz/drevo­rubecky-stipaci-kalac-2500-fiskars-x37-122160/d-71720/
Má s ním někdo zkušenost případně mi doporučíte něco jiného?

Díky Standa

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Pájo před 4463 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pájo

Osobně bych doporučil „neprofesionální“ kalač… s dvojnásobnou šířkou ostří hlavy a větším úhlem stoupání ostří (širší hlavu). Váhu hlavy do 2,5 kg považuji osobně za optimální volbu. Používám obyčejný kalač za třetinovou cenu (zakoupeno v prodejně M.A.T.). A nim. 2 samostatné ocelové klíny s perlíkem. Pro práci u domu, nikoli na profi v lese. Štípu takto doma cca 40 m3 ročně.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tuCZek

skvely vyber,jen pozor na tu vahu pres 3,68kg neni nic s medem :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
venkovan

Je to zřejmě nový typ, občas jsem si půjčoval trochu jiný kalač. Ten byl lehčí, ale výborně se s ním štípalo švihem. Co říci. Skandinávci dají hodně na ergonomii nářadí a taky aby bylo účinné. takže věřím, že úhly kalače jsou ideální, stejně jako tvar ostří.
Takže pro profíka skvělé nářadí, které nebude trpět vlhkostí jako dřevěný topůrka. Ale pozor – výrobce někdy uvádí, že životnost topůrek je cca 10 let, i když v praxi podstatně delší. A viděl jsem u sousedů přeražené topůrko sekery.
Pokud bych štípal doma malé množství -tak do 20m3 ročně), po práci nářadí uložil do sucha,třeba bych se podíval po levnějších výrobcích s dřevěným topůrkem. Nicméně, i doma na štípúaní dřeva si někdy zasloužíme trochu pohodlí s profi nářadím.
Třeba jendahu až se vrátí z práce poradí dle svých zkušeností.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Johny_r

S tímto konkrétním zkušenosti nemám, ale mám velkou sekeru Fiskars a ve srovnání s čímkoli jiným je naprosto dokonalá. Prochází polenem jak nůž máslem. Tato určitě nebude jiná.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada