zelenac

Je lepší roční pomaturitní jazykové studium, nebo rovnou vysoká?

Dobrý den. Pořád se nemohu rozhodnout, zda rovnou nastoupit na vysokou (pokud mě přijmou) nebo rok studovat anglický jazyk a na vysokou se hlásit další rok. Strašně rád bych se zdokonalil v angličtině, jelikož ji moc neumím a sto procentně ji budu potřebovat, ale bojím se, že pokud budu studovat vysokou, tak na angličtinu nebude moc času a učit se ji sám doma není moc efektivní. Na vysokou se hlásím na dějiny umění a na pedagogiku. Zprvu jsem byl rozhodnut, že chci studovat jen dějiny umění, ale s odstupem času a po několika rozhovorech si nejsem úplně jistý. Dějiny umění mě zajímají, ale je pravda, že uplatnění není nejlepší. A s pedagogikou bych měl mnohem více možností do budoucna (měl jsem stejně v plánu jít dějiny umění učit, pokud by byla ta příležitost). Takže nevím, jestli studovat rok angličtinu jako pomaturitní studium a přitom si vydělat nějaké peníze na další rok, abych se na začátku vysoké nemusel tolik starat o finance a za ten rok si všechno probrat. Nebo jít studovat vysokou školu rovnou, i když je tady spousta nejasností? Budu rád za každý Váš názor, jelikož potřebuji slyšet i názor někoho, kdo mě nezná a bude tak maximálně vůči mé osobě objektivní. Děkuji moc.

Nejlepší odpověď
annas

Neznám vás, ale i tak je těžké radit. Rozhodnutí je jen a jen na vás.

  1. pomaturitní jazykové studium – zdokonalíte se v angličtině, získate možná mezinárodní certifikát – záleží, kterou školu si vyberete. Status studenta vám zůstane.
  2. Pokud nastoupíte na JŠ, je třeba, abyste si oprašoval vědomosti k přijímacím zkouškám. Leccos můžete zapomenout, proto je mít učivo v paměti.
  3. První v pořadí vysoká škola. Pokud bych byla přijata, volila bych jistotu, nevíte, co se udá za rok, můžete, ale nemusíte být přijatý.

Moc jsem vám neporadila, ale zkusila bych napřed složit přijímací zkoušky na vysokou školu a podle toho se rozhodla.

Další odpovědi
Hlada

Doporučuju neuvažovat o oborech, které mají špatné praktické uplatnění. Myslím, že musí být pro absolventa takové školy mimořádně stresující, když ho pak nikde nechtějí zaměstnat a dělá pak nějaké pomocné práce. Zvol si obor, který má uplatnění. Dějiny umění si nech jako hobby. Angličtinu dneska umí kde kdo. Není to samostatný obor. Co na to rodiče?

Nuk nuk

Znalost jazyků, zvláště pak angličtiny, rozhodně není k zahození. Vy jste ale rozhodnutý pro studium oboru a pro jeho využití, kde perfektní ovládání angličtiny není úplně primární a předpokládám, že v rámci studia stejně budete mít i cizí jazyk. Ve Vašem případě bych tedy dala přednost vysoké škole.
Na roční studium do jazykové školy se můžete koneckonců přihlásit i později, v případě, že byste na vysokou školu nebyl přijat.

roza

Rovnou vysoká

marketa54321

Prvně si rozmyslete, co opravdu chcete dělat a jaké znalosti jsou k získání této práce potřeba. Pro dějiny umění a pedagogiku asi nebude angličtina až tak potřebná? 😉 Alespoň jsem z toho nepochopila, že byste rád učil právě anglický jazyk a to na SŠ nebo VŠ, kde už se jakási větší znalost předpokládá.