Avatar uživatele
anonym

Pomalý internet?

Dobrý den všem. Mám doma internet ADSL od O2 a nechápu jednu věc. Koupila jsem si rychlost 8 Mbit/s, ale touto rychlosti teda ani náhodou nestahuju. Možná tak 10× pomaleji. Internet Explorer při stahování ukazuje tak 700 kb/s Mám to reklamovat?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? ReHu před 5438 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Bironc

Reklamace je na místě, společnost O2 je známa svojí nespolehlivostí. Zavoláním na operátora nic nezkazíte. Můžete použít tel. čísla:
800123456
800020202
*88
*11
dále linka pro firemní zákazníky *77

pokud to nepomůže, můžete ještě vyzkoušet přímo linku technické podpory, která je ale placená:
800184084

Internetové prohlížeče od microsoftu jako např. explorer jsou velmi pomalé, neboť stále ověřují bezpečnost stránek, přítomnost antiviru a jiných ochranných prvků.Načítání stránky alespoň u starších verzí probíhalo najednou, museli jsme tedy počkat, až se načte celá stránky a teprve potom se zobrazila.

Můžete tedy využít jiné prohlížeče, které používají lepší způsoby ochrany počítače a načítají stránky po částech, čímž se stránky načítá rychleji.

Není zaručeno že tímhle se problém vyřeší, neboť záleží na mnoha dalších vlivech (jako parametry počítače – operační paměť, výkonnost procesoru, volná paměť na pevném disku.

Pokud je počítač celkově pomalejší i bez používání internetu, je na místě defragmentace, či pročištění registrů atd.. (např. programem Tune Up)

Hodně štěstí
Doplňuji:
A ještě je tu však jeden faktor, který zásadně řeší náš problém, a to, že 8Mbit/s není stahovací rychlost, ale podle O2 je to rychlost prohlížení stránek za optimálních podmínek přenosu.

Rychlost stahovací je vždy několikanásobně nižší.
Mělo by to tedy být v pořádku.

Např. Při rychlosti 500 kbit/s bývá stahovací rychlost zhruba 64 kBit/s.

Upravil/a: Bironc

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
BENYTA

Také mám připojení od O2, rychlost 53,6 Kb/s,slíbeno mi po operátorovi bylo 12 Mega,stahovat bych si nic netroufla,možná přes noc…

před 5039 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek