Pomalý internet?

Dobrý den všem. Mám doma internet ADSL od O2 a nechápu jednu věc. Koupila jsem si rychlost 8 Mbit/s, ale touto rychlosti teda ani náhodou nestahuju. Možná tak 10× pomaleji. Internet Explorer při stahování ukazuje tak 700 kb/s Mám to reklamovat?

Nejlepší odpověď
Bironc

Reklamace je na místě, společnost O2 je známa svojí nespolehlivostí. Zavoláním na operátora nic nezkazíte. Můžete použít tel. čísla:
*88
*11
dále linka pro firemní zákazníky *77

pokud to nepomůže, můžete ještě vyzkoušet přímo linku technické podpory, která je ale placená:

Internetové prohlížeče od microsoftu jako např. explorer jsou velmi pomalé, neboť stále ověřují bezpečnost stránek, přítomnost antiviru a jiných ochranných prvků.Načítání stránky alespoň u starších verzí probíhalo najednou, museli jsme tedy počkat, až se načte celá stránky a teprve potom se zobrazila.

Můžete tedy využít jiné prohlížeče, které používají lepší způsoby ochrany počítače a načítají stránky po částech, čímž se stránky načítá rychleji.

Není zaručeno že tímhle se problém vyřeší, neboť záleží na mnoha dalších vlivech (jako parametry počítače – operační paměť, výkonnost procesoru, volná paměť na pevném disku.

Pokud je počítač celkově pomalejší i bez používání internetu, je na místě defragmentace, či pročištění registrů atd.. (např. programem Tune Up)

Hodně štěstí
Doplňuji:
A ještě je tu však jeden faktor, který zásadně řeší náš problém, a to, že 8Mbit/s není stahovací rychlost, ale podle O2 je to rychlost prohlížení stránek za optimálních podmínek přenosu.

Rychlost stahovací je vždy několikanásobně nižší.
Mělo by to tedy být v pořádku.

Např. Při rychlosti 500 kbit/s bývá stahovací rychlost zhruba 64 kBit/s.

BENYTA

Také mám připojení od O2, rychlost 53,6 Kb/s,slíbeno mi po operátorovi bylo 12 Mega,stahovat bych si nic netroufla,možná přes noc…