Kalermo

Pololetní vysvědčení je k ničemu?

Nebo má vliv na celkovou klasifikaci na konci roku? Děkuji za odpovědi.

Odpovědi
quentos

Na klasifikaci na konci roku vliv nemá, ale to neznamená, že je „k ničemu“. Má informativní charakter – signalizuje, ve kterých předmětech je třeba se do konce roku zlepšit.

Gus_Fring

Stejně máš na závěrečném vysvědčení i to pololetní. Takže k něčemu je.

annas

  1. Pokud jde o pololetí vysvědčení z 8. a 9. třídy , jeho známky jsou důležité pro přijetí na střední školu.
  2. Jinak vysvědčení za 1. pololetí svědčí o tom, jaké j je hodnocení vaši vědomostí či znalostí. Známky vás mohou motivovat k lepším výsledkům. Nedostatečnou je možné do konce školního roku zlepšit.

Přece známky jsou obrazem vašich vědomostí a jakousi odměnou za ně.

Klasifikace za každé pololetí se řeší samostatně.

Jakékoliv hodnocení ukazuje na jedince, jeho přístup k práci, zájem o ni atd.

Rokio

Pololetní vysvědčení nemá vliv na celkovou klasifikaci na konci roku. Pokud si dostal například z matematiky v pololetí trojku, tak na konci roku můžeš klidně i propadnout, pokud se nebudeš učit.

Edison

Zkus ho v pololetí zahodit. Uvidíš, k čemu bylo dobré. 😁