Pololetní písemná práce, co s tím?

můj syn má z matematiky samé jedničky jen sem tam donese dvojku,ale nepovedla se mu pololetní písemná práce a třídní učitelka mu chce dát na vysvědčení trojku,je to prý pro něj varování a postrčení aby se víc snažil,mám to brát jako že má pravdu nebo si sní promluvit žeje to přehnané,jednak mu tím pokazí celé vysvědčení a jednak i on je z toho dost neštastný,celý rok se snaží
Doplňuji:
z ostatních předmětů má samé jedničky,trošku to nechápu,na třídních schůzkách před vánoci ho učitelka chválila a neměla žádnou stížnost ani na chování,příjde mi to hodně přehnané děkuji za rady

Nejlepší odpověď
annas

Šla bych za učitelkou a požádala ji o vysvětlení. Přece syna musí znát a vědět, že se připravuje a umí. Jeden nezdar přece nic neznamená. Takovýmto způsobem by učitelka neměla žáky postrkovat. Mohla dát synovi dvojku, řekněme s komentářem v tom smyslu, že kdyby v příštím pololetí dostal ještě špatnou známku, pak mu neúspěch započítá. Tím chlapce vlastně zbrzdila a znechutila mu další snažení.

Další odpovědi
anonym

Tak tohle je letitý problém,učitelé vždy odpovídali přesně to,co ta vaše učitelka.Je ovšem otázka,jestli to na toho žáka bude takhle působit,když už se snaží teď a je odměněn 3.Což je dobře-vlastně je to dobrá známka.Ale stejně si myslím,že by měli být známkováni ne za to jak se jim povede nějaká písemka,ale celkově.Za celý ten půlrok.Nejlíp poradí quentos je to profík!

BEAES

Já bych si šla s paní učitelkou promluvit, ona to bere možná jako lepší trojku, ale blbé na tom je, že jsou žáci s horší trojkou na vyzo a mají na písemky 4 a 5. Pak je to pro vašeho syna nespravedlivé.

bohunka1

Jestli se celý rok snaží a matematika mu jde, tak bych rozhodně s učitelkou promluvila. Není nutné ho takovýmto způsobem postrkovat. Jsou děti, kterým to jde a takováhle studená sprcha je může dost zranit. Lepší by bylo aby to učitelka udělala naopak, dala mu dvojku s tím, že mu věří, a doufá, že jí ukáže, že ta pololetní písemka byla jen náhoda.

venkovan

Dojel bych do Němec, kopil tam prasátko, vajička, udělal zabíječku a donesl jí paní učitelce a nad teplými jitrnicemi si s ní přátelsky promluvil. A podle výsledku rozhovoru jí potom informoval odkud jitrničky pocházejí.
I když učitelkám se taky říkalo „stará rakovina“ tak nevím jestli by se jí dioxiny chytly.
A jinak syn aď se nad tím povznese. Naučit se vycházet s blbci a nekazit si jimi náladu je to největší umění v našich životech které naučíme.